miten rakkaus voi voittaa

Anonyymi

Miten jo tuttu ihminen tapoineen ja oikkuineen voi `kilpailla`uutta tuntematonta ihastusta vastaan jonka puoliso on löytänyt.
Jos sinulla on 10v TV ja upo uusi TV olohuoneessa niin kumpaakohan katsot..
Se mitä ajan takaa on ,että vaikka olisi vanhassa suhteessa rakkautta ja kiintymystä ja kipinää niin jos uusi ihminen osoittaa ihastumista niin heikkoluonteiset sulaa kuin voi pannulla.Hän kiehtoo koska tapojaan yms. ei tunneta.
Mikään ei ota enemmän päähän kuin typerys joka rikkoo hyvän suhteen vaan todetakseen ettei se toinen ollutkaan sen kummempi.

6

1306

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olet oikeassa.

    • Anonyymi

      Jos näin käy, niin todennäköisesti siinä vanhassa suhteessa on jotain pielessä.

      • Anonyymi

        Varmaan joka suhteessa on huonoja hetkiä mutta ,että lähtee rikkomaan jotain kaunista sillä hetkellä, kun on paha mieli vaan todetakseen ettei se uusikaan sen kummempi ollut,se harmittaa.
        Aina ei edes löydy syytä miksi toinen tekee niin kuin tekee..hetken mielijohteesta yms.
        ap


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sehän nyt riippuu ihan suhteesta. Voi olla se aiempi suhde on jäänyt niin kesken ettei siinä ole opittu edes tuntemaan kunnolla. Ei ole missään vaiheessa
      Tullut eroon liittyvää vihaa sitä ihmistä kohtaan.
      Eikä pääse yli. Luulen että niillä joilla jää kaipaus on juurikin jotain sellaista. Ei ole erottu vihoissa ja kuitenkin se ihminen pyörii mielessä vuosikausia vaikka luulee että kaikki on ohi. Mutta sitten kun näkee ne tunteet palaavatkin. Ne jotka ovat riidelleet ja tapelleet erotessa ja toinen on jo niin nähty täällä kaipailee.

    • Anonyymi

      Uskon näin, että jos olet fiksu ihminen oletan että olet nainen.
      Että keksit keinot jolla pidät puolisosi itselläsi ja suhteenne jatkuvana.
      Sillä ei se aina tarkoita sitä, että se on nyt menoa, jos puoliso on iskenyt silmänsä uuteen ihmiseen. Koska kaikki ihmiset eivät lähde tanssimaan, kenen tahansa kanssa
      tuosta noin vain. Monet asiat vaikuttaa tähän tietenkin, kuten myös teidän suhteeseen, että kestääkö se tuulet ja myrskyt.
      Hyvä ja terve suhde ei kaadu tuosta noin vain.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7513
    2. 94
      5358
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      4987
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      136
      4364
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3120
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2749
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      46
      2742
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2357
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      11
      2309
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1900
    Aihe