Muistaako joku vielä Oijustien Nesteen, joka oli nykyisen Lidlin kohdalla ? Itse sain aikoinaan hyvää palvelua ja esim. R. Kantola teki työtään asenteella, jota Lapissa edelleenkin tehdään.
Vieläkö Erottajan Shellin huolto pelaa ? Mieleen jäänyt P. Posion enemmän kuin Humphrey Bogartin tyylinen asianhoito. Vanha kunnon korjaamo kaikkinensa.
On Roissa muitakin hyviä huoltamoita, eikä kaikkia ole edes kokeiltu. Pakko sanoa että yleisarvosana sikäläisistä korjaamopalveluista on kiitettävä 30 vuoden kokemuksella. Voisi tiivistää meille kaikille että palvelemalla omassa toimissaan hyvin, tuemme toisiamme tilanteessa kuin tilanteessa. Näin se menee.
Oijustien Neste/ Erottajan Shell, vieläkö
11
330
Vastaukset
- Anonyymi
Eri mieltä. Huollon puolella surkeaa toimintaa.
- Anonyymi
niin romut huolletaan yleensä nyrkkipajoilla ;)
- Anonyymi
Tulee mielikuva että kommentoijat kertovat enemmän omasta mielentilastaan kuin itse asiasta. Vähän kuin Venäjän meininkiä. Paskaa puhutaan kun ei muuta osata. Surkeasti menee ja romut lahoaa omalla pihalla. Ei kannattaisi kommentoida jos ei ole asiaa.
- Anonyymi
kyllä hullun juttuja täys pösilö
- Anonyymi
Ei romuja viä merkkikorjaamoille. Nyrkkipajoista parhaat on teollisuusalueella ja siinä Prismasta vähän matkaa Korkalovaaraan päin. Uusiakin autoja korjaavat hyvin.
- Anonyymi
tama jutu on hopotus
- Anonyymi
Finnoil oli mahtava. E-öljyjen jatkaja. Kunnon venäjäläistä neuvostoliittolaista punaöljyä. Suoraa toimintaa rähmälläänoloa ryssän mielistelyä. Hyi hlvtti että oli häpeäksi niinkö Elannon osuuskassa, minkä työväensäästöpankki ja Ulf Sundqvistin kopla tyhjensi. Paljon oli punalippukansaa rosvoamassa ja punapääomaa syydettiin maamme yhteiskuntaa horjuttamaan. Ja horjuihan se: Lada 1200L oli Suomen myydyin henkilöauto. Hyi hlvtti.
- Anonyymi
Koskiniemi palveli asiakkaita ammattitaidolla ja oli ystävällinen aina.
- Anonyymi
mitä dille kyselee hommaa elämä
- Anonyymi
Neste ja Noutotukku olivat jokaviikkoisia käymispaikoja. Purettu on molemmat ja parempaa on tullu tilalle. Vesalan kauppa keskustassa oli elämys monelle.
- Anonyymi
ei muista ja itttuakos kyselet hommaa elämä luuseri
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/11310543Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1304261- 1164007
Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d24433869- 613546
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint532801Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras192326- 572009
Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko191592Kemijärven kapungin teknisen osaston johtajat
KossuPekka ja KankaarannanMarkku olivat hyviä näissä tehtävissään. Tulevan vuodenvaihteen jälkeen tulee Kemijärvelle uu81429