Muistaako joku vielä Oijustien Nesteen, joka oli nykyisen Lidlin kohdalla ? Itse sain aikoinaan hyvää palvelua ja esim. R. Kantola teki työtään asenteella, jota Lapissa edelleenkin tehdään.
Vieläkö Erottajan Shellin huolto pelaa ? Mieleen jäänyt P. Posion enemmän kuin Humphrey Bogartin tyylinen asianhoito. Vanha kunnon korjaamo kaikkinensa.
On Roissa muitakin hyviä huoltamoita, eikä kaikkia ole edes kokeiltu. Pakko sanoa että yleisarvosana sikäläisistä korjaamopalveluista on kiitettävä 30 vuoden kokemuksella. Voisi tiivistää meille kaikille että palvelemalla omassa toimissaan hyvin, tuemme toisiamme tilanteessa kuin tilanteessa. Näin se menee.
Oijustien Neste/ Erottajan Shell, vieläkö
11
328
Vastaukset
- Anonyymi
Eri mieltä. Huollon puolella surkeaa toimintaa.
- Anonyymi
niin romut huolletaan yleensä nyrkkipajoilla ;)
- Anonyymi
Tulee mielikuva että kommentoijat kertovat enemmän omasta mielentilastaan kuin itse asiasta. Vähän kuin Venäjän meininkiä. Paskaa puhutaan kun ei muuta osata. Surkeasti menee ja romut lahoaa omalla pihalla. Ei kannattaisi kommentoida jos ei ole asiaa.
- Anonyymi
kyllä hullun juttuja täys pösilö
- Anonyymi
Ei romuja viä merkkikorjaamoille. Nyrkkipajoista parhaat on teollisuusalueella ja siinä Prismasta vähän matkaa Korkalovaaraan päin. Uusiakin autoja korjaavat hyvin.
- Anonyymi
tama jutu on hopotus
- Anonyymi
Finnoil oli mahtava. E-öljyjen jatkaja. Kunnon venäjäläistä neuvostoliittolaista punaöljyä. Suoraa toimintaa rähmälläänoloa ryssän mielistelyä. Hyi hlvtti että oli häpeäksi niinkö Elannon osuuskassa, minkä työväensäästöpankki ja Ulf Sundqvistin kopla tyhjensi. Paljon oli punalippukansaa rosvoamassa ja punapääomaa syydettiin maamme yhteiskuntaa horjuttamaan. Ja horjuihan se: Lada 1200L oli Suomen myydyin henkilöauto. Hyi hlvtti.
- Anonyymi
Koskiniemi palveli asiakkaita ammattitaidolla ja oli ystävällinen aina.
- Anonyymi
mitä dille kyselee hommaa elämä
- Anonyymi
Neste ja Noutotukku olivat jokaviikkoisia käymispaikoja. Purettu on molemmat ja parempaa on tullu tilalle. Vesalan kauppa keskustassa oli elämys monelle.
- Anonyymi
ei muista ja itttuakos kyselet hommaa elämä luuseri
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427362
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533662Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512974
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512832Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302464IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1851820- 471541