https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f9205fda-74e7-42f6-b2a7-35e6aad54148 missä ne afrikasta ja lähi-idästä tulleet luuraa?
Hyvä palkitaan hyvällä.
Anonyymi
10121
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vasemmistoliiton uusi kansanedustaja Suldaan Said Ahmed on eduskunnan ylivoimaisesti ahkerin taksinkäyttäjä.
Iltalehden selvityksen mukaan Helsingissä asuva Said Ahmed, 29, käytti eduskunnan taksikorttia syys-maaliskuussa 212 kertaa.
Said Ahmed aloitti eduskunnassa syksyllä 2021, kun Paavo Arhinmäki (vas) valittiin Helsingin apulaispormestariksi. Hän aloitti kansanedustajana 9. syyskuuta.
Said Ahmed teki jo syyskuussa 22 matkaa taksilla. Laskua kertyi yhteensä 732 euroa.
Eniten taksimatkoja kertyi joulukuussa (52), marraskuussa (41) ja lokakuussa (39)
Eikö "taatelin tallaaja osaa kävellä".
Jokainen suomalainen haluaa auttaa nyt kun kysymys on pakolaisista. Nämä (Ukrainasta) pakolaiset ovat työteliäitä ja ymmärtävät olevansa vieraalla maalla. Eivät ole rahaa pyytämässä ovat tyytyväisiä saamaansa ruokaan ja asuntoihin. Heille on turvapaikka tärkein. Rikollisuus ei kuulu heidän tapoihin heitä ei tarvi pelätä. Siinä syy suomalaisten halu auttaa.
Eivät ole lähteneet maitten takaa hakemaan parasta pöljää joka maksaa eniten.
Maahanmuuttajat afrikasta ja agfanistit eivät myöskään muuta täältä pois vaikka ei ole annettu oleskelulupaa, mutta eihän ne lähde kun avustavia tahoja löytyy että laittomasti täällä voi lomailla, ilman ettei joudu olemaan asunnottomana , ilman ruokaa ja vaatteita jotka hyysäävät näitä oleskelijoita. EI KIINNOSTA TYÖT MUTTA NUORET JA ALAIKÄISET LAPSET JOITA KIVA RAISKAILLA. ja käydä jengisotia ja pilata asumisillaan alueen maineen ja saaden suomaiset muuttamaan kauaksi
Toi on totta..milloin nämä vajakit myöntää sen...siinäpä kysymys.
Jos venäläiset eivät ymmärrä mitä pahaa Putin on tehnyt Ukrainassa niin Venäjästä tulee p-korea. kukaan ei halua olla heidän kanssa.
Venäläisten ja tiedon valtatien kohtaamisen esteenä on muutama duuman säätämä lakipykälä.
Nyt on huomattu miten heikko Suomi Venäjän raja-aita on. Ei kannata hehkuttaa kuinka Suomi on turvannut rajansa länsi raja on vuotanut aina.
Lähes 4 miljoonaa venäläistä on lähtenyt maasta
Venäjältä on lähtenyt vuoden 2022 ensimmäisten kolmen kuukauden aikana lähes neljä miljoonaa venäläistä.
Voi sitä valehtelun määrää mitä Venäjän johto suoltaa kansalleen ja ne uskoo.