Ikävä kyllä hormooneiden käyttäminen on portti huumeiden maailmaan, sillä kynnys siirtyä huumeiden pariin on alhainen.
Nappeja aluksi, sen jälkeen nesteitä, (piikkejä).
Aluksi otetaan 2-3kk ja tauko 1-2kk, kunnes otetaan koko ajan tai vähintään tauolla ns "jotain pientä". Siten tulee terveydellisiä haittoja, niin fyysisiä kuin henkisiä.
Aluksi ollaan innoissaan kun tuloksia tulee, mutta jotta kehityt määrät nousevat sekä useamman aineen koktailit tulevat mukaan, kasvu,insu, anaboliset, testot yms muut roippeet.
Yleisimmät haitat juurikin pitkäaikaiskäytöissä, suurentunut sydän, erilaiset sydän viat kuten läppävuoto, paksuuntunut sydän, mielenterveydelliset syyt, aknea, raskausarvet, (kasvamisesta johtuen), sitten ne jotka eivät käy 1-2krt katsomassa veriarvojansa ovat oma lukunsa.
Kotona voi katsella verenpainemittarilla arvoja sekä oximetrillä Happisaturaatiota.
Lisäksi maksa sekä munuaiset eivät tykkää aineista.
kaikista pahin on maallikot neuvovat toisiaan.
Pitäkää verenpaineet kunnossa sekä välttäkää ylipainoa, uniapnea hyvin yleistä aineiden käyttäjilläm kuten mainitsemani asiat.
Pysykää naturaaleina, jos ette kilpaile tai ole kilpailu mielessä, unohtakaa kaikki mömmöt sekä ensimmäinen huume kerta koukuttaa joten sanokaa tarjoajille ei kiitos.
MÖMMÖT & SALIT
Anonyymi
0
136
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1438043
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t464553törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/504135Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4222139Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi811870- 351508
- 321497
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2011355En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k181345Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt331217