Niin on moni tehnykki.
Viinamiehen puheet voi ohittaa
Anonyymi
6
53
Vastaukset
- Anonyymi
Niin moni onkin sinkku ja pysyy sinkkuna.
T viinamies- Anonyymi
Mä en pysy!
Ja mää yleensä ohitan myös nää keskustelut Viinamiehestä. Paitsi nyt.
- Anonyymi
Viinamies kertoo vain elämän raakoja totuuksia. Jokainen tekee valintansa. Voi ottaa opiksi viinamiehen neuvoista ja löytää kumppanin. Tai sitten sulkea silmänsä, elää haavemaailmassa ja jäädä yksin.
t. viinamies- Anonyymi
Viinamieheen voi luottaa kuin sulavaan jäähän grogilasissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Viinamieheen voi luottaa kuin sulavaan jäähän grogilasissa.
Mitä se tarkoittaa?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 595089
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544592Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224529Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961747- 911422
- 811388
- 2281328
- 3151039
- 199950
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50850