Älkää jättäkö viimeiseen päivään koska täyttäminen ei välttämättä onnistu ihan helposti. Minulla on viimeinen jättöpäivä huomenna ja ajattelin tehdä sen nyt hyvissä ajoin tänään. Kaikkienhan ei tarvitse sitä edes tehdä mutta minulla on joitain ulkomaan tuloja, joten sen tekeminen on pakko, jotten syyllisty verovilppiin.
Konetta käynnistäessä, se alkoi jumittamaan, sivustolle päästyäni en saanut veroilmoitussivua edes auki...
Latasin sivuston uudelleen ja koetin päästä veroilmoitussivulle. Turhaan.
Samalla koneeni jumittaa muidenkin sivujen osalta. Mieleen muistuu vuosi 2013, jolloin yririn jättää veroilmoitusta. Kone alkoi jumittaa ja lopulta jouduin soittamaan tyttärelleni, joka sai veroilmoitukseni jötettyä pari minuuttia ennen puolta yötä.
NO, onneksi ole nyt ajoissa liikeellä ja voin huomenna asioida ihan oikeassa 500 metrin päässä sijaitsevassa verovirastossa ja jättää samalla ilmoituksen etten syyllisty veropetokseen, kuten eräs.... :-(.
Veroilmoituksen jättäminen
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Minä nyt vielä jätän tämän vaikkei tulevaisuudesta ole tietoa. Olen ehkä sen verran optimistinen, että uskon elämän jatkuvan vielä tulevaisuudessakin täällä Suomessa samaa rataa kuin ennenkin.
Tänään töissä sanoin pomolle eräästä suunnitelmasta, että lähden sinne jos maailmantilanne sallii ja lentäminen on turvallista. :[
Meilläkin on töissä venäläisiä, joilla tänään juhlapäivä. Sitä isommat juhlat ilmeisesti, mitä enemmän on tullut tapettua? Miei olisi tehnyt kysäistä tästä päivästä, mutta se riitti kun yhden heikäläisen kuullen sanoin että matkustan jos se on turvallista. :I
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1343348Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1583046Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2322110Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.3131829Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii7101757Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341529Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.731368Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse3721213Sofia juoksi huvikseen puolimaratonin 10min nopeammin kuin Martina
Siinä se nyt sitten nähtiin... Hahhaaa... Sofia ei ole kulkenut missään "harjoitusleireillä" ja heitti kylmiltään 10 minsaa nopeamman ajan puolimarato801145Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa1161067