Tehy ja Super hylkäsivät sovintoehdotuksen – joukkoirtisanoutumiset vuodenvaihteessa, jos sopua ei synny
Nuo korotusvaatimukset on täysin kohtuuttomat. Nyt jo uhkaillaan ja varmaan toteutetaankin irtisanoutumiset.
Kun rahaa noihin korotuksiin ei ole ja monta miljardia € pitäisi jostain taikoa, ainoa vaihtoehto on alkaa rekrytoida hoitajia Aasiasta. Näin voidaan sallia joukkoirtisanoutumiset ja hoitajat saavat vapauden pyrkiä parempipalkkaisiin tehtäviin. Tällä tapaa kaikki ovat tyytyväisiä.
Hoitajia Aasiasta
Anonyymi
0
89
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 595099
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544592Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224539Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961757- 911432
- 821399
- 2281328
- 3151039
- 199950
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50850