Virossa lipuu kaduilla kamalattoman paljon tosi kauniita urheiluautoja. On Bugattia, on Lamborghinia, on Maseratia, Koenigseggia kuin monen kirjavia Ferrareita ja huippumallin Porscheja. Ja näitä näkee ihan päivittäin.
Suomessa autokanta on kertaheitolla rumempaa ja surkeampaa. Täällä näkee myös kaikin puolin ruosteisempia ja laiskempia autoja. Liukkaasti kulkevat superkaarat ovat täällä harvinaisuus, koska ne maksaa ihan kamalattomasti! Kiitos korkean verotuksen. Suomessa mitä kalliimman ja liukkaamman auton ostaa, sitä enemmän joutuu maksaa veroa. Esimerkiksi jos halajat itelles kuvankaunista Bugattia, veroihin menee toinen mokoma.
Virossa kun ostat upean Lamporketin hintaan 500 000, ni suomessa samasta joutuu maksaa yli miljoonan. Ei ihme, että Suomessa on rumat ja kolisevat romuautot.
Virossa kauniimmat autot ku Suomessa
Anonyymi
3
821
Vastaukset
- Anonyymi
Voihan kateuden määrää. Ei sulla ole varaa kuitenkaan tuollaisiin autoihin ja niiden ylläpitoon. Turha siis haaveilla.
- Anonyymi
Suomessa ostetaan autot itselle. Virossa ne liisataan ja kun rahat loppuu, niin autot otetaan pois.
- Anonyymi
Kun kasvat aikuiseksi , niin huomaat kuinka vähän tuollaiset asiat merkitsee .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061