Sodankylässä asustaa näitä oletettavasti Antti Hanhivaaran katoamisesta tietäviä tuolloin nuoria miehiä. Ja naisia.
Voisitteko puhua tietonne katoamisesta niin saisi Antin omaiset rauhan yli 15 vuotta kestäneen piinan suhteen.
Nimettömänä voi laittaa KRP: lle vaikka sähköpostia tai kirjettä. Tai soittaa pre pide liittymästä.
Toivottavasti joku puhuu ja Antin omaiset saa rauhan asiassa.
Sodankylässä asustaa
9
1384
Vastaukset
- Anonyymi
homolespo
- Anonyymi
Poliisin löperö toiminta pelasti syylliset jo alkuun niin miksipä enää puhuisivat. 15 v omaisten piinaa, ei syylliset käsitä, tärkein oman nahkan pelastaminen .
- Anonyymi
Juttu pysyy pinnalla. Joku lopulta puhuu, voi olla sen etu kuka puhuu ensin, koska kiinni jäävät jokainen lopulta.
- Anonyymi
sellaisia uusitaloja jne.
- Anonyymi
Inarin palstalla, joku kertoo, että Antin kohtalon kuulee Ivalossa, jos pitää korvat auki, Jos kylillä puhutaan, miksi ei tietoa kerrota myös täällä ja poliisille myös.
- Anonyymi
Ei niitä tänne kannata kertoa mutta poliisille voi laittaa vaikka nimettömänä vihjettä. Poliisi tutkii onko niissä perää.
- Anonyymi
Nosto tälle, up.
- Anonyymi
Käykääpä Sodankylän nulkit puhumassa tietonne ettei tarvi tulla puristamaan tietoa ulos. Koskee eräitä tietävät kyllä itse.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää442239Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten672121Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211960HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363941714Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1041665Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241494Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta01390Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821112Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53977- 75945