"Luonteella on enemmän merkitystä", "Luonne on tärkeämpi kuin ulkonäkö", mutta kun tosiasia on, että se kiinnostus herää ensin sen toisen ulkonäön vuoksi. Ulkomuodon mukaan valikoidaan ne joihin halutaan edes lähteä tutustumaan.
Miten "ei niin kauniit" naiset saavat sitten miehen? Vai toimiiko se vaan niin, että naisen on tehtävä aloite ja yritettävä vain epätoivoisesti korostaa kivaa luonnettaan, kun naama ei ole niin kummoinen.
Itseäni ruma ulkomuotoni ei ole koskaan häirinnyt, mutta kun olen huomannut ettei ulkonäköni miellytä miehiä, niin se tietysti harmittaa hieman.
Miten ruma nainen voisi saada miehen?
10
68
Vastaukset
Nainen tekee aloitteen usein toimii.
Kirjeenvaihto toimi aikoinaan, ehti tutustua ajatuksiin ennen ulkonäköä.
Riippuu niin ihmisestä meneekö ulkonäkö vai luonne edellä.- Anonyymi
Olen mies ja sen kyllä huomaa...
Tänään kun tahtomattani arvioin lasten äitejä huomasin yhden piirteen. Ne jotka ovat vasta saaneet vauvan ovat kehollisesti houkuttelevia ja ne jotka ovat saaneet vauvan 6-vuotta sitten ovat vähemmän houkuttelevia. Luoja on tehnyt suojakentän lapsien selviytymiselle ja asettanut äidit lihomiskursseille:)
AV- Anonyymi
Täh? Missä logiikka?
- Anonyymi
Ei omaan "rumuuteensa" kannata liikaa jäädä märehtimään. Itse en mikään kaunotar todellakaan ole, mutta hyvän ja katseen kestävän aviomiehen löysin silti minäkin aikoinaan.
Meille "ei niin kauniille" naisille neuvoisin, että kannattaa korostaa ulkonäössään sitä mikä on nättiä. Jos parasta on hiukset niin panosta kivaan kampaukseen ja hiusten huolelliseen hoitoon, jos silmät ovat nätin väriset tai muotoiset kannattaa niitä korostaa etc.
Ei kannata jäädä murehtimaan sitä mikä itsessä ei miellytä, vaan ottaa ilo irti naiseudesta. Mikäli rahkeet riittää niin voisi mennä ammattilaisten käsittelyyn ja uudistaa koko lookinsa.
Iloista kevättä ja pilkettä silmäkulmaan!Juu, kyllä. Ja ulkonäön lisäksi panostaa vuorovaikutustaitoihin. Ihmisten kohtaamiseen, ettei ole suupielet nurinnarin ja murjota.
Kukaan mies ei tuu lähelle jos örrää vihaisesti tai vapisten hivuttautuu penkin alle.Bätääs kirjoitti:
Juu, kyllä. Ja ulkonäön lisäksi panostaa vuorovaikutustaitoihin. Ihmisten kohtaamiseen, ettei ole suupielet nurinnarin ja murjota.
Kukaan mies ei tuu lähelle jos örrää vihaisesti tai vapisten hivuttautuu penkin alle.Hyvän olon kantsii antaa näkyä päällekin päin. Olemalla ystävällinen, juonessa mukana mitä toinen nyt puhuukaan, jos siis kyseinen mies kiinnostaa, jutella reippaasti eikä miettiä liikaa miltä mä nyt näytän kun haukkaan pullaa tai mitä vuorosanoja nyt uskaltas käyttää. On mahdollisimman mukana.. Yleensä toimii.
Bätääs kirjoitti:
Hyvän olon kantsii antaa näkyä päällekin päin. Olemalla ystävällinen, juonessa mukana mitä toinen nyt puhuukaan, jos siis kyseinen mies kiinnostaa, jutella reippaasti eikä miettiä liikaa miltä mä nyt näytän kun haukkaan pullaa tai mitä vuorosanoja nyt uskaltas käyttää. On mahdollisimman mukana.. Yleensä toimii.
Ja ne miehet jotka on pintaliitäjiä, ne pörrää niitten kaltaistensa ympärillä. Niitten takii ei kannata vaivaantua. Mielummin maanläheisiä, jalat maassa miehiä tsuumaa, joilla liikkuu päässä muukin kun onks tissit tanassa ja veivaaks se mulle persettä, onks se sexy kissa. Ne on ihan tiivitaavi äijiä, unohda. Niist ei oo mihkään.
- Anonyymi
Liberraali sanos kaikkien olevan onnellisia omissa maailmoissaan.
- Anonyymi
Nainen pyytää miestä treffeille ja sanoo haluan seurustella joten niin ruma nainen saa miehen. Kiltti nainen silti pitää olla koska rumat miehet on kilttejä ja kunnollisia. Nainen saa aina miehen jos vaan tyytyy omantasoisiin. Jos nainen pitää itseään rumana niin kyse on vaan siitä että nainen ei halua omantasoisia. Varmasti on paljon rumia miehiä jotka hyväksyy ulkonäkösi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622582Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999869Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.547748Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va1026529SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936237Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675851Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615340Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515243HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1244890Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074584