Toivoisin siis 50v ylittäneiltä miehiltä asiallisia vastauksia ja mielipiteitä miltä tuntuu/tuntuisi itseä reilusti nuoremman naisen ihailu ja huomionosoitukset? Nyt ei siis puhuta muutamista vuosista vaan reilusti nuoremman (10-20v) naisen ihailusta.
KIITOS!
Asiallisia vastauksia ja kommentteja yli 50 v miehet!
26
1867
Vastaukset 26
- Anonyymi
Olisin hyvin otettu, harvemmin vanhat miehet kiinnostavat nuorempaa naista. Uskon että saat vastakaikua. S
- Anonyymi
Kiitos paljon asiallisesta vastauksesta, tuntuipa hyvältä lukea tuo!
Saako kysyä vielä että miten toivoisit itseäsi lähestyttävän nuoremman naisen puolelta? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos paljon asiallisesta vastauksesta, tuntuipa hyvältä lukea tuo!
Saako kysyä vielä että miten toivoisit itseäsi lähestyttävän nuoremman naisen puolelta?Ihan rohkeasti juttelemaan tai viestittelemään. Ehdottelet menoa kahville tai syömään ja tutustutte toisiinne. Siitä se lähtee. S
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan rohkeasti juttelemaan tai viestittelemään. Ehdottelet menoa kahville tai syömään ja tutustutte toisiinne. Siitä se lähtee. S
Kiitos tosi paljon! Odottaisitko siis itse että nainen tekisi selkeän aloitteen jos hän on Sinua huomattavasti nuorempi? Eli onko nuoren naisen ihailu ja flirtti jotenkin hämmentävää vai...?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos tosi paljon! Odottaisitko siis itse että nainen tekisi selkeän aloitteen jos hän on Sinua huomattavasti nuorempi? Eli onko nuoren naisen ihailu ja flirtti jotenkin hämmentävää vai...?
No jos huomaisin että nainen on kiinnostunut, niin tekisin itsekin aloitteen. Ja hämmentyisin mutta olisin kiinnostunut ja otettu flirtistä. Ei väliä kumpi tekee aloitteen. Kiinnostus pitää näyttää tai ilman jää. S
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No jos huomaisin että nainen on kiinnostunut, niin tekisin itsekin aloitteen. Ja hämmentyisin mutta olisin kiinnostunut ja otettu flirtistä. Ei väliä kumpi tekee aloitteen. Kiinnostus pitää näyttää tai ilman jää. S
Suuri ja lämmin kiitos, ihan huikeaa saada miehen näkökulmaa tähän asiaan ja toivottavasti juurikin noin tulee tapahtumaan... :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suuri ja lämmin kiitos, ihan huikeaa saada miehen näkökulmaa tähän asiaan ja toivottavasti juurikin noin tulee tapahtumaan... :)
Toivotan sinulle onnea ja hyviä hetkiä miehen kanssa. Onnenpekka sanoisin hänen olevan, itselläni ei tuollaista edes unelmissani tule tapahtumaan. S
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toivotan sinulle onnea ja hyviä hetkiä miehen kanssa. Onnenpekka sanoisin hänen olevan, itselläni ei tuollaista edes unelmissani tule tapahtumaan. S
Voi miten kauniisti kirjoitit, kiitos paljon! Lukemastani päätellen olen kyllä aivan eri mieltä kanssasi etteikö Sinulle noin voisi tapahtua, ihan helpostikin voi! Muistutit kyllä hienosti mieleeni miksi viehätyn itseäni vanhemmista miehistä, te vaan olette oikeita helmiä :) Onnentyttö kyllä se joka Sinut saa napattua!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toivotan sinulle onnea ja hyviä hetkiä miehen kanssa. Onnenpekka sanoisin hänen olevan, itselläni ei tuollaista edes unelmissani tule tapahtumaan. S
Se että kiinnostunut nainen on reilusti nuorempi ei välttämättä tarkoita että mies on onnenpekka....ainakaan vakavasti ottaen. Panokaveriksi varmaan kelpaa lähes kaikille setämiehille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se että kiinnostunut nainen on reilusti nuorempi ei välttämättä tarkoita että mies on onnenpekka....ainakaan vakavasti ottaen. Panokaveriksi varmaan kelpaa lähes kaikille setämiehille.
Juurikin näin.. Pidän itsekkin reilusti vanhemmista miehistä, mutta äärimmäisen harvassa on ne jotka näkevät muuna kuin panemisen ja käpälöinnin arvoisena hetken ilona. Sanonpahan vain.
- Anonyymi
Saat multa horsman se rentun ruusu on
- Anonyymi
Ihan kivalta.:-)
- Anonyymi
Mukavaa kuulla, kiitos! :)
- Anonyymi
En ole niin vanha vielä. Vastaan silti, että samalla tavalla vanhempaa miestä voi lähestyä kuin nuorempaakin. Vanhempi mies voi olla nuoren huomionosoituksesta alkuun aika hämillään, jos on tottunut siihen ettei häntä yleensä edes huomata. Riippuu tietenkin aina miehestä, kuinka siihen reagoi. Hyvältä se luonnollisesti tuntuu tulla huomatuksi.
- Anonyymi
Kiitos paljon asiallisesta vastauksesta! Tuota olen juuri itsekkin ajatellut että reilusti vanhempi mies voi helposti ottaa flirtin ja lähestymiset pelkkänä kiusoitteluna tai pahimmillaan jopa säikähtää tai ahdistua jos ei ole tottunut nuoremman naisen ihailuun ja huomioon. Ei siis aivan helppo yhtälö kuitenkaan...mutta kiitos paljon hienoista ajatuksistasi!
- Anonyymi
E i K i i t o s. Varsinkin työpaikalla varo nolaamasta itseäsi.
Aina voi tekstarilla kahvikyssärin lähättää.
Silloin ei tuu muiden edessä nolatux. - Anonyymi
Rohkeimmat kysyvät vaimoiltaan millaisia tunteita saavat tuntea ja mihin kellonaikaan.
- Anonyymi
Aluksi tuntui hämmentävältä.
Piti pitkään miettiä onko hänen kiinnostuksensa ihan todellista.
Vietettiin aikaa yhdessä, käytiin syömässä, ulkoiltiin ja hänen ehdotuksestaan myös matkustelimme.
Meni aikaa kun tunteet vain syvenivät ja nyt olemme olleet yhdessä 7 vuotta.
Meillä on ikäeroa 16 vuotta ,,olemme monesti nauraneet asialle mutta kun molemmille se ei ole ongelma mitä siitä sitten. Hyvältä tuntuu, Espanjassa asuessa espanjalaiset nuoret naiset eivät ole kiinostuneita vanhemmista miehistä. Suomessa aikoinaan hämmennyin kun tuollaista tapahtui. Nyt menee hienosti nuoremman naisen kanssa. Mutta ei ikä ole se ainoa tekijä, vaan se miten sitä kipinää on.
- Anonyymi
Kiusalliselta. Nuoremmista naisista eivät kiinnostu kuin epävarmat miehet jotka yrittävät päteä saunailloissa seksiatleetteina jotka panevat nuoria naisia.
- Anonyymi
Uskaltaako ~50v. mies (tietääkseni sinkku) tehdä aloitteen selvästi nuorempaa naista kohtaan vai täytyykö sille sanallisesti kertoa, että olen kiinnostunut? Jonkin verran pitkiä katseita ja hipaisuita on ollut, tai sitten kuvittelen vain. Mitenkään torjuva mies ei ainakaan minua kohtaan ole, vaikka olisin lähellä ja katsoisin pitkään silmiin. Uskoisin miehelläkin olevan jonkin sortin tunteita, mutta varma en ole.
Kyse työkaverista (olen kesätöissä) ja työpaikalla kovasti toitotettu 0-toleranssia seksuaaliseen häirintään, joten tämäkin nostaa varmasti miehen kynnystä lähestyä aktiivisesti. Jos siis on edes kiinnostunut. En kaipaa elämänkumppania vaan ennemminkin kesäheilaa. Mies vie minulta jalat alta ja ajattelen häntä jatkuvasti.- Anonyymi
"En kaipaa elämänkumppania vaan ennemminkin kesäheilaa. "
Tuossa se vastaus jo tulikin. Sillä 50-vuotiaalla sinkkumiehellä on jo sen verran elämänkokemusta, että tuskin lähtee suhteeseen vain hetken leikkikaluksi. Itse en ainakaan lähtisi, mutta loppuiän parisuhde sopivan ihmisen/sielunkumppanin kanssa voisi kiinnostaa, jos palat osuvat kohdalleen...
- Anonyymi
Imartelisi huomio, ehkä myös hämmentäisi ja herättäisi ihmetystä, miksi olisi kiinnostunut minusta. Ehkä toisi piristystä arkeen tai pelkoa, et mitä kanssakäyminen voisi tuoda mukanaan.
- Anonyymi
Sekavaa ja mukavaa, suhtautuisin tilanteeseen tai pyrkisin suhtautumaan niin, ettei toinen siitä kärsisi. Ymmärtäväinen enemmän.
Helvetin hienolta. Ja yllättävältä. Hämmentävältä. Totta hitossa sellanen buustaisi itsetuntoa riivatusti, vaikka samaan aikaan silmät seisois selällään ihmetyksestä.
- Anonyymi
Tuntuu luonnolliselta, koska naiset ikääntyvät yleensä miehiä nopeammin.
Eli nuorempi nainen on usein fysiikaltaan saman ikäinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251905- 128865
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.123657- 54598
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv90565- 65541
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88540- 42525
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko63503Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi268490- 10478
Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34463Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9449Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota32441Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51425- 58422
- 41416
S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan9407Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27406