Rösölänperän Ruppanat

Anonyymi

Ensiksi kiitos kun kävitte esiintymässä ja piristämässä pitkän tauon jälkeen!
Näytelmä Haaveiden olohuone tosin loppui hyvin oudosti, aivan kuin kesken olisi jätetty? Toiseksi näytteleminen hieman hengetöntä ja ponnetonta. Varsinkin Mustalla aukolla ja Hiilinielun vaimolla. Etenkin naisen puheesta jäi tunne, että olen opetellut nämä vuorosanat ja nyt vinaan puhun ne monotonisesti.
Mainontaan ja markkinointiin olisitte voineet panostaa enemmän. Nyt ei pieni ilmoitus lehdessä tavoittanut kaikkia uskollisia esityksiänne seuranneita.

4

1089

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Esitys oli oikein hyvä, mutta olisi voinut kestää pidempään. Lauluosuus oli mainio.

    • Anonyymi

      Olisi ollut hienos jos näyttelijät olisivat esitelleet itsensä.
      Sanoneet vaikka loppukumarruksissa nimensä.

      • Anonyymi

        Käsiohjelmassa olisi voinut olla kuva esiintyjistä, että tietää, kuka on kuka. Joka tapauksessa toivomme menestystä teatteriporukalle!


    • Anonyymi

      Ehdottomasti toivomme intoa ja jaksamista!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      104
      2903
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      151
      2069
    3. IPCC romahtaa

      Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl
      Ilmastonmuutos
      59
      2022
    4. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      106
      1735
    5. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      34
      1694
    6. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      28
      1574
    7. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      142
      1353
    8. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      416
      1123
    9. kamera hakokylässä

      kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!
      Hyrynsalmi
      21
      1079
    10. Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet

      Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa
      Sinkut
      258
      1036
    Aihe