Hoki mm?????

Jokohan kaupunki nyt muistaisi mm kullasta sakua ja villeä ?olympia kullasta ei huomioitu mitenkään.
271019
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Heitä höpöttämästä on sulla jutut yks vttun kiekko

Äänestä

Möljälle patsas.

Äänestä

Jokiranta tontti palanderin naapurista, tontti mökkeineen myydään kuitenkin eteenpäin.

Äänestä

Lapsille kiva esiintyminen mitalien kans vaikka rajalla!

Äänestä

Kaljakelluntaa paalumeressä

Äänestä

Molemmille patsas sinne möljälle sen dildon ja lohen väliin.

Äänestä

Mäenalanen ei varsinaisesti ole Tornion kasvatteja. Syntynyt toki joo ja jostain kuulin ettei ois edes asunut täällä (korkeintaan pari ekaa vuotta) saati koskaan pelannut IHC:ssa. Kempeleessä aloittanut 4v lätkän ja sieltä Oulun seuroihin.

Sen sijaan Ville Pokka on asia erikseen. Pokka kun on aito Tornion kasvatti. Mäenalaista ei ole tarvis sen enempää muistella. Se kuuluu Kempeleen taikka Oulun kaupungin tehtäväksi.

Toki sivulauseessa voi Mäenalasen mainita.

Äänestä
  • Vanhemmat asuu haaparannassa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vanhemmat asuu haaparannassa

    Mutta poika ei ole asunut näilläpäin sitten syntymän. Ja mitä tekemistä jollain Haaparannasaa asumisella on Tornion kanssa. Haaparannalla asuva sentään on ihan naapurissa.

    Yritän nyt tässä vain sanoa kans sitä mitä joku edellä. Mäenalasen muistaminen kuuluu Oulu-Kempele. Pokka Torniolle.

    Äänestä

Eli eikö raja ois hyvä paikka

Äänestä

Olisi!

Äänestä

Ei tarvi tontteja jakaa kunhan näyttäisivät itseään lapsille ja muille kiinnostuneille.

Äänestä
  • Ei ilmaisia tontteja, mutta tonttivaraus jossa lunastuaika vaikka 10v sen hetkisellä markkinahinnalla. Jos ei lunasta siinä ajassa tontti menee yleiseen ostoon yms. Pannaan pieniporkkana, et ehkä urheilu-uran jälkeen takas Tornioon. Vaikkei tuliskaan ja ostais tontin ja myis joskus pois siitä saadaan rahaa. Näinhän Tornion kaupunki voittaa.

    Äänestä

Vanhoja kannata muistella

Äänestä

Eivät tarvi mitään, ovat kyllä palkintonsa saaneet.

Äänestä

jep. kullitettu aivan tarpeeksi….

Äänestä

Kylläpä jokainen kaupunki ja kylä on näyttänyt muistavan omaa kasvattiaan. Tornio ei ilmeisesti mitenkään? Hävettää asua täällä, pitänee muuttaa Kemiin..

Äänestä

Hävetköön kaupunki

Äänestä
  • Ketä ne on ja mitä ne on tehny?

    Äänestä

Omps lapsellista!sakua ei oo pyydetty umpparin lavalle 4.7..se teki sentäs maalinkin.asuuhan perhe haapafannalla.

Äänestä

Rikkaita pelaajia pitäs köyhän kaupungin rikastuttaa?

Äänestä

Tosi pöljää ettei sakua pyydetty umppariin..ainahan täällä rajalla ollaan oltu yhtä..sakun perhe kuite
S suomal haaparannalla.

Äänestä
  • Mitä merkitystä on Sakun vanhemmilla tässäasiassa? Jos poika ei ole asunut Torniossa ensimmäisten vuotensa jälkeen, eikä aloittanut kiekkouraansa Torniossa saati koskakaan pelannut torniolaisissa joukkueissa.

    Ei tässä ole mithään Mäenalasta vastaan. Tornion velvollisuus on muistaa ja juhlistaa omia urheilusankareita.

    Toki voi ajatella, että Sakua ei olis ilman... mutta kyllä pitää olla selkeä oman kaupungin kasvattileima tai ura myöhemmällä iällä paikallisessa seurassa. Jolloin tosin muistaminen kuuluisi kyseiselle seuralle. Kaupunki olkoot mukana Pokan touhuissa myös, koska Tornion kasvatti.

    Kyllähän Oulussa huomioitiin Mäenalanen.

    Äänestä

Höpö höpö touhut, ovat jo palkintonsa saanet ja sillä selvä.

Äänestä

Pitäkää tunkkinne.muutenkin pelaamaan pääsee vain suhteilla .

Äänestä

Skooda cup voitto 😂😂😂😂😂

Äänestä

Tontti ja rakennusvelvoite, aikaa 2 vuotta rakentaa, muuten joutuu maksaan sopimusskkoja

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jokohan kaupunki nyt muistaisi mm kullasta sakua ja villeä ?olympia kullasta ei huomioitu mitenkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu