Eikö teillä ole leipää

Suomi pojat laihuliinit tulkaa tänne niin saatte lei-pää, raja ei ole kaukana.
6123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Norja on vielä kalliimpi maa.

Äänestä

Köyhille kallis. Ei ihmisille.

Äänestä
  • Silmien välliin, silmien välliin. Entä ilkivalta?

    Äänestä

Eihän siellä pohjoisessa ole edes jäkälää syötäväksi kun se on jäisen lumen alla.

Äänestä
  • Ex huomaa, on kesä. Jäinen lumi on muisto vain. Routakin vähissä nyt.

    Äänestä

Jos Putte kuoli nälkään pysyn kotosalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomi pojat laihuliinit tulkaa tänne niin saatte lei-pää, raja ei ole kaukana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu