Millainen sinkut-palstan pitäisi olla?

Anonyymi

Niin, olisi toivottavaa, että sinkut-palstalla ihmiset juttelisivat ihan normaalista omasta elämästä, eikä aina vain sitä yhtä ja samaa lässytystä, että "miten mies saa naisseuraa". Toinen loppuunkulunut lässytys on se ainainen viina-viina-viina. Hohhoijaa. -Oikeasti sinkkujen elämässä on monia mielenkiintoisempia juttuja.
Terveisin: Puolireuho

20

124

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No tosiaan voisi olla arkisempia juttuja ja jotain kivoja kyselyitä ja galluppeja.

      Voiskin oikeastaan keksiä jonkun kivan aloituksen, mihin vois jokainen osallistuja vähän hassutella... :o)

    • Anonyymi

      Lisää disseä ja jazulia.

      • Anonyymi

        Joo niitä näkee niin harvoin täällä


    • Anonyymi

      Kertokaa esimerkiksi, mitä näkyy kotinne ikkunasta, mitä näkyy kävelylenkeillä, ja mitä mielenkiintoisia asioita on esimerkiksi silloin, kun ajetaan autolla paikkakunnalta toiselle. Ölisi hyvä juttu, kun palstalla olisi asioita, jotka oikeasti kiinnostavat.

      • Anonyymi

        Kodin ikkunasta näkyy puita, kukkia, lintuja jne.


    • Anonyymi

      Voitaisiin aökaa valittaa palstan tadosta.....

    • Anonyymi

      Itse innostun juttelemaan suhteista, tunteista, haaveista ja toiveista, parisuhteiden iloista ja itkuista, sekä elämän vaikeista hetkistä, josta on päästy yli. Myös muiden kokemuksista voi oppia tai saada näkökulmia mitä omassa elämässä ei kohtaisi.

      Viina, tasoeroteria, ytn-kateus, maallikkojen luuloperusteiset ”tiedeteoriat”, kiusaminen, alistaminen, autot, muiden haukkuminen ei sen sijaan jaksa kiinnostaa keskusteluksi asti. Hyvät keskustelut luo lisää uusia keskusteluja, koska uusia keskustelijoita liittyy seuraan ja tilapäisesti hävinneet palaa, ja näkökulmat saa tuoreita ajatuksia. Hyvä keskustelu myös vaatii, että joukossa on muutama proaktiivinen ja ajatteleva aloitusten tekijä. Ilman, että palstaa ruokitaan keskustelua herättävällä aiheilla, ei keskustelua oikeasti synny.

      t. Emberizi, joka nyt ei jaksa kirjautua

    • Anonyymi

      Olisi kivaa, jos jokainen kirjoittelisi niistä aiheista, jotka kiinnostavat. On ymmärrettävää, että eri henkilöt ovat kiinnostuneet eri asioista. Joku saattaa olla kiinnostunut matkailusta, joku valokuvauksesta. Ja tiedän, että joku on kiinnostunut latinalaisista tansseista, joka taas on minulle aivan tuntematon juttu. Tärkeintä kuitenkin, että osaamme arvostaa myös toisten harrastuksia, eikä ainoastaan omia.
      t. Jari

    • Viinanjuonti ja makkaran ja kaljan haku (joskus myös nakkikastike) ovat palstalla suurimman esiintymisfrekvenssin omaavat sinkkuelämän piirteet. Eikö ne vastaakaan tosielämän tilannetta?

      • Anonyymi

        On ihmisiä, joilla on muitakin harrastuksia kuin syöminen ja juominen.


      • Anonyymi kirjoitti:

        On ihmisiä, joilla on muitakin harrastuksia kuin syöminen ja juominen.

        Tätä epäilinkin, mutta en halunnut kyseenalaistaa palsta-auktoriteettien totuuksia 🤐


      • Nuorena, kun kaljat oli vielä pulloissa, tein heräteostoksen, korillisen kaljaa ja kannoin sen kotiin, 35 minuuttia. Oli se painava.
        Ei ollut autoa eikä naista tuolloin apuna.


      • Carl-Gustaf kirjoitti:

        Nuorena, kun kaljat oli vielä pulloissa, tein heräteostoksen, korillisen kaljaa ja kannoin sen kotiin, 35 minuuttia. Oli se painava.
        Ei ollut autoa eikä naista tuolloin apuna.

        Koppa suomalaista bulkkikepardia painaa tuhottomasti luiruun makuunsa nähden.


    • Anonyymi

      Sinänsä turha kysymys. Palsta on kirjoittajiensa näköinen. Ihan niin kuin suomalainen MM-kultajuhla, ylipitkä, keinotekoinen ja vaivaannuttava.

      -keinovaginamies-

      • Olihan siellä hyvääkin kuten se että Patea ei raahattu taas vetämään loppuun kulahtanutta Ukkometsoa.


      • Anonyymi
        MaximiIIian kirjoitti:

        Olihan siellä hyvääkin kuten se että Patea ei raahattu taas vetämään loppuun kulahtanutta Ukkometsoa.

        Sinullehan Popeda on yleisestikin loppuunkulahtanut, joten miksi edes erottelet yhtä kappaletta.
        Kas kun et Antti Tuiskua nyt mainostanut sinne esiintyjäksi.


    • Anonyymi

      Kaikki eivät uskalla, halua tai voi kertoa omasta elämästä. On turvallisempaa kertoa jostain ihan muusta ja lukea sellaisia, joiden takana tietää olevan jotain ihan muuta.

    • Anonyymi

      Sinkkuelämästä!

      Miten treffit menivät?

      Millainen tapaus on kiikarissa..

      Pahimmat katastrofitreffit?

      Tuossa nyt jotain..

      Musakyselyt ovat olleet kivoja.

    • Anonyymi

      Juon heti aamusta viinaa. Mistähän saisi naisen seuraksi?

    • Anonyymi

      Hyvä aloitus. En edes keksinyt mihin muihin vastata.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      50
      5267
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      81
      3064
    3. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      309
      1634
    4. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1234
    5. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      80
      1167
    6. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1124
    7. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      132
      1102
    8. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1095
    9. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      171
      1074
    10. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      944
    Aihe