Niin, olisi toivottavaa, että sinkut-palstalla ihmiset juttelisivat ihan normaalista omasta elämästä, eikä aina vain sitä yhtä ja samaa lässytystä, että "miten mies saa naisseuraa". Toinen loppuunkulunut lässytys on se ainainen viina-viina-viina. Hohhoijaa. -Oikeasti sinkkujen elämässä on monia mielenkiintoisempia juttuja.
Terveisin: Puolireuho
Millainen sinkut-palstan pitäisi olla?
20
131
Vastaukset
No tosiaan voisi olla arkisempia juttuja ja jotain kivoja kyselyitä ja galluppeja.
Voiskin oikeastaan keksiä jonkun kivan aloituksen, mihin vois jokainen osallistuja vähän hassutella... :o)- Anonyymi
Lisää disseä ja jazulia.
- Anonyymi
Joo niitä näkee niin harvoin täällä
- Anonyymi
Kertokaa esimerkiksi, mitä näkyy kotinne ikkunasta, mitä näkyy kävelylenkeillä, ja mitä mielenkiintoisia asioita on esimerkiksi silloin, kun ajetaan autolla paikkakunnalta toiselle. Ölisi hyvä juttu, kun palstalla olisi asioita, jotka oikeasti kiinnostavat.
- Anonyymi
Kodin ikkunasta näkyy puita, kukkia, lintuja jne.
- Anonyymi
Voitaisiin aökaa valittaa palstan tadosta.....
- Anonyymi
Itse innostun juttelemaan suhteista, tunteista, haaveista ja toiveista, parisuhteiden iloista ja itkuista, sekä elämän vaikeista hetkistä, josta on päästy yli. Myös muiden kokemuksista voi oppia tai saada näkökulmia mitä omassa elämässä ei kohtaisi.
Viina, tasoeroteria, ytn-kateus, maallikkojen luuloperusteiset ”tiedeteoriat”, kiusaminen, alistaminen, autot, muiden haukkuminen ei sen sijaan jaksa kiinnostaa keskusteluksi asti. Hyvät keskustelut luo lisää uusia keskusteluja, koska uusia keskustelijoita liittyy seuraan ja tilapäisesti hävinneet palaa, ja näkökulmat saa tuoreita ajatuksia. Hyvä keskustelu myös vaatii, että joukossa on muutama proaktiivinen ja ajatteleva aloitusten tekijä. Ilman, että palstaa ruokitaan keskustelua herättävällä aiheilla, ei keskustelua oikeasti synny.
t. Emberizi, joka nyt ei jaksa kirjautua - Anonyymi
Olisi kivaa, jos jokainen kirjoittelisi niistä aiheista, jotka kiinnostavat. On ymmärrettävää, että eri henkilöt ovat kiinnostuneet eri asioista. Joku saattaa olla kiinnostunut matkailusta, joku valokuvauksesta. Ja tiedän, että joku on kiinnostunut latinalaisista tansseista, joka taas on minulle aivan tuntematon juttu. Tärkeintä kuitenkin, että osaamme arvostaa myös toisten harrastuksia, eikä ainoastaan omia.
t. Jari Viinanjuonti ja makkaran ja kaljan haku (joskus myös nakkikastike) ovat palstalla suurimman esiintymisfrekvenssin omaavat sinkkuelämän piirteet. Eikö ne vastaakaan tosielämän tilannetta?
- Anonyymi
On ihmisiä, joilla on muitakin harrastuksia kuin syöminen ja juominen.
Anonyymi kirjoitti:
On ihmisiä, joilla on muitakin harrastuksia kuin syöminen ja juominen.
Tätä epäilinkin, mutta en halunnut kyseenalaistaa palsta-auktoriteettien totuuksia 🤐
Nuorena, kun kaljat oli vielä pulloissa, tein heräteostoksen, korillisen kaljaa ja kannoin sen kotiin, 35 minuuttia. Oli se painava.
Ei ollut autoa eikä naista tuolloin apuna.Carl-Gustaf kirjoitti:
Nuorena, kun kaljat oli vielä pulloissa, tein heräteostoksen, korillisen kaljaa ja kannoin sen kotiin, 35 minuuttia. Oli se painava.
Ei ollut autoa eikä naista tuolloin apuna.Koppa suomalaista bulkkikepardia painaa tuhottomasti luiruun makuunsa nähden.
- Anonyymi
Sinänsä turha kysymys. Palsta on kirjoittajiensa näköinen. Ihan niin kuin suomalainen MM-kultajuhla, ylipitkä, keinotekoinen ja vaivaannuttava.
-keinovaginamies-Olihan siellä hyvääkin kuten se että Patea ei raahattu taas vetämään loppuun kulahtanutta Ukkometsoa.
- Anonyymi
MaximiIIian kirjoitti:
Olihan siellä hyvääkin kuten se että Patea ei raahattu taas vetämään loppuun kulahtanutta Ukkometsoa.
Sinullehan Popeda on yleisestikin loppuunkulahtanut, joten miksi edes erottelet yhtä kappaletta.
Kas kun et Antti Tuiskua nyt mainostanut sinne esiintyjäksi.
- Anonyymi
Kaikki eivät uskalla, halua tai voi kertoa omasta elämästä. On turvallisempaa kertoa jostain ihan muusta ja lukea sellaisia, joiden takana tietää olevan jotain ihan muuta.
- Anonyymi
Sinkkuelämästä!
Miten treffit menivät?
Millainen tapaus on kiikarissa..
Pahimmat katastrofitreffit?
Tuossa nyt jotain..
Musakyselyt ovat olleet kivoja. - Anonyymi
Juon heti aamusta viinaa. Mistähän saisi naisen seuraksi?
- Anonyymi
Hyvä aloitus. En edes keksinyt mihin muihin vastata.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942533- 187899
- 53723
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119642- 49542
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?12481- 48467
- 54432
Auto katolleen Huhtalantiellä
Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit11430