elikkä saksalaista industriali bändejä?
ite kuntelen saksasta:
- Rammstein (konemetalli/industrial)
-Laibach (industrial)
-Megaherz (en oiken tiedä mitä on mut prkl hyvä)
- Oomph! (ja en oiken osa sano mitä on)
muita tän typisi/ industrial bändejä saksasta, saksa /,,/
ite kuntelen saksasta:
- Rammstein (konemetalli/industrial)
-Laibach (industrial)
-Megaherz (en oiken tiedä mitä on mut prkl hyvä)
- Oomph! (ja en oiken osa sano mitä on)
muita tän typisi/ industrial bändejä saksasta, saksa /,,/
Vastaukset 15
Vanhimmat
Terminal choice (industrial)
Laulaks ne saksaks?
Navigator-levyllä on suurin osa englanniksi, mutta ainakin Kaltes herz-kappale on pelkästään saksaksi, pari muuta sitten on sekä että ilme. Aikaisemmasta tuotannosta ja niiden esityskielestä en tiedä, kun omistan vielä tämän yhden julkaisun. Voishan sen katsoa vaikka kuukkelilla.
Ainakin gatekoriasta olen varma, kun on esiintynyt sakujen industrial-listoilla. Gradle of the filthin musiikista tykkäävän kaverin sanoma: "mahtavaa musiikkia, mutta mitä diskojumputus tekee samalla levyllä =)
Jos törmäät kaupassa levyyn, niin kuuntele ja arvostele itse, musiikkihan kun on maku-asia jopa tyylien sisällä.
Hyviä bändejä. Tosin sen verran täytyy olla besserwisser, että Laibach ei ole Saksasta vaan Sloveniasta.
Toivoo onnellinen NSK passin omistaja.
Kokeilepas kuunnella vaikka Das Ich nimistä bändiä
ok pitä kunella /= aj mä lulin et Laibach oli saksasta c(; no ainakin saman kulosta c(; ku ei osa saksa (=
Kuuntelepas Hanzel Und Gretyl-bändiä. Bändi lienee kylläkin amerriikasta, mutta esittää useimmat biisinsä saksan kielellä. Tyylisuunta lienee jotain Ministryn tyylistä.
http://www.hanzelundgretyl.com/
jep /=pitää huomenna katto mil toi bndi kulosa (=
ei se haitta vaik ne ei o saksasta (= ite pidän va sit ku ne laula saksaks (= en tiedä miks c(; mut on jotenkin iskenyt muhun c(= heheh (;
ja industrial on aina ollut
Oj prkl tä kulosta hyvält (((= thx (= pitä kunella enemän bisejä ((= ainaki tä "Hanzel Und Gretyl - Uber Alles - Third reich from the sun" on hyvää (= mut jotenki huoma jolantavalla et ne ei o saksasta (; kielestä (= mut prkl hyvää (;
KMFDM
humm.. on kulut kaks tästä nyt ja 1 oli ei nih hyvä (power) mut tä 2 on aika hyvä (= (dirty) ((= pitä kunella lisä ni tietä milt tä bändi on (= mitä niden bändin nimi tarkoitta? tai lyhyenne?
Kill MotherFuckin Depeche Mode
Nimestä sata versiota, mutta tämä on virallinen Kein Mehrheit Fur Die Mitleid = Ei armoa massoille.
ou okki thx (= ei sit armoa (;
Die Krupps taitaa olla vielä mainitsematta... kaikki levyt ei tosin ole saksaksi. Wumpscutilta löytyy myös saksankielistä matskua.
...lämmitellään vanhaa aihetta lisäämällä listaan Feindflug.
Tosin ei voi väittää että tossa "lauletaan", mutta harrasta saksankielistä lausuntaa höystettynä jykevällä konemusiikilla...