Menemme naimisiin mieheni kanssa mutta sillä ei ole korona rokotetta otettuna eikä koroapassia. Eli emme taida päästä häämatkalle. Kai ne lentokentällä alkaa vaatia koronapassia joten emme voi matkustaa.
Häämatkalle ei taida päästä
13
133
Vastaukset
Menkää kotimaan matkalle. Lieksaan tai vaikka Oulaisiin, Ilivieskaan tai romattiseen Forssaan. 😄
- Anonyymi
Romanttinen Forssa, siinä olisi kaupungin pr-porukalla todellinen urakka vääntää tuo mielikuva reaalimaisemaksi. Vitsiwizinä mutta välillä tulee hieman surullisen haikea olo, kun ajelee jonkin hiljentyneen kunnan/kirkonkylän läpi. - cu-
- Anonyymi
Menkää Lappiin tai Kolille.
Koronapassia taidetaan vielä kysyä.
- Anonyymi
Ei olisi mitään järkeäkään lähteä ilman rokotuksia.
- Anonyymi
Minä en ole ottanut rokotteita. Ei siis asiaa ulkomaille. No säästyy rahaa sitten. Kotimaassa on ihan hyvä lomailla kuitenkin.
- Anonyymi
Lentäminen on vastuutonta ja saastuttavaa joka pitäisi kieltää ensimmäiseksi, joten pisteet miehellesi.
- Anonyymi
Lopeta muiden pienentäminen ja aloita ilmastotalkoot itsestäsi. Taatusti on parannettavaa.
Häämatkalle saa lentää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lopeta muiden pienentäminen ja aloita ilmastotalkoot itsestäsi. Taatusti on parannettavaa.
Häämatkalle saa lentää.Te vihreäthän muita pienennätte. Muille vaaditaan ilmastotekoja, mutta itse ette tee mitään. Eli lentäminen seis. Voitte katsella muita maita telkkarista tai tietokoneeltakin. Materiaalia on paljon.
- Anonyymi
Hääyö ja häämatka. Ei niitä edes mietitty silloin joskus kun astuin avioon.
Johtuu varmaan siitä, että seurusteltiin 21 vuotta ennen naimisiinmenoa. - Anonyymi
Thaimaaseen pääsee, mutta siellä joutuu viikon karanteeniin.
Mikäs se on häämatkalla ollessa viikon karanteenissa hotellihuoneessa yhdessä.
Jos ei viikkoa yhdessä pärjää hotellihuoneessa, niin miten naimisiin menneet kuvittelevat, että pärjäävät yhdessä jopa 30-40 vuotta, viikko yhdessä samassa hotellihuoneessa on vähän siihen verrattuna.
Olen seuranut naapuri pariskunnan elämää, olleet avioliitossa yli 50 vuotta.
Hyvin yhteiselo sujuu, eivät ole juurikaan yli 10 metriä päässä toisistaan ja yleensä muutaman metrin päässä.
Elävät ja touhuavat yhdessä kaikkea. Kannattaisiko ottaa se rokote?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984832Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113860Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801376- 1371344
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1691319En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5741242- 531135