Juhannus pomppujuhlat Kivirannan puppulassa 24 -26.6. 2022 klo.19:00 alk.🌞🌈
Jos kyytiä vailla, niin Terveetkädet aukiolta 18:30. 🚐
Tervetuloa, mutta anonyymit älköön vaivautuko. 😉
TV Arvo
Juhannus..
29
1215
Vastaukset
- Anonyymi
Huija mitä touhua, yök
- Anonyymi
Kova jätkä tää Arvo. ensinanaliin ja sit suihin. Pystyykö moni?
Siitä onkin vierähtäny aikaa jolloin viimeksi juhlittiin. Lakeuksien neitonen tulee ja tuo mukanaan Slippery Slopen joka on kasvattanu muhkean parran. 🧔
- Anonyymi
En tiennytkään Arvon juhlien olevan vain homoille? Enämpiki vaikuttais sellaisilta ryhmäseksi porukalta, mutta voin olla väärässä?
Arvo vois vastata ihan ite, jos tarpeelliseksi näkee. - Anonyymi
Tiedän että tapahtuma on B-rappu miesten kokoontuminen mukana toki traponi varustuksilla myös naisia.
Ihanaa kun järjestät ja minähän leipasen juhlan kunniaksi ison läjän sulhaspiirakoita.
💋🍾🥂- Anonyymi
Huija minkä moisia veppulan raginoita.
- Anonyymi
Aikapoikaa vai nakkeja?
- Anonyymi
Kaikki alle 22cm on nakkeja.
- Anonyymi
Onko kyyti varmaa ja Kivirannalta takasin myös ?
- Anonyymi
Mitä kyytiä mahdat tarkoittaa,, 🙄
- Anonyymi
miksi pitää olla terveet kädet tumputetaankos siellä tosissaan toisia
- Anonyymi
Kyyti lähtee Terveetkädet aukiolta, näin minä sen ymmärrän.
- Anonyymi
Onkos Pekka tulossa Kivirannalle ?
- Anonyymi
On Pekka tulossa ja Hapitsun pojat tulee myös.
- Anonyymi
voiko perussuomalaiset osallistua myös, haluaisin tulla kaapista jo pois? kaikki sessiot ja tyylit passaa, mekin perussuomalaiset halutaan antaa perrää.
- Anonyymi
Pääseekö mukaan ihan non stop meiningillä, kysyy epävarma toiminto alakerrassa. 🙄
- Anonyymi
Kivaa riittää myös alakerrassa Arppa on järjestänyt kaiken , sikaa grillataan !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kivaa riittää myös alakerrassa Arppa on järjestänyt kaiken , sikaa grillataan !
Olisi mahtava olla sika kun jokainen kaivelee eripuolilta.
- Anonyymi
Huomenna Kivirannalle kaikki mukaan kun Arppa järkkää ohjelmaaa kaiken laistaa pojille poikien kaa ja grillataan .🌈🖤
- Anonyymi
Pääsenkö mukaan olen suht, Terve lerssillä kokoa riittää ja ruisku taattu, kultaisia suihkuja tykkään antaa.
- Anonyymi
Kaikki mukaan kultainen suihku odottaa Kivirannalla pojat kuumana odottaa siis hellettä luvassa nakuna saa olla .
- Anonyymi
Jokos juhannus Kivirannalla alkaa kuumottaan nivusissa pojat tulee atleettisia poitsuja saa takapuoltakin jos maistuu. Arppa hommannut juomaa paljon
- Anonyymi
Kateellisena kyselen kuinka juhannuspomput meni?
Oliko kinkyä, S/M, vai menikö ihan perinteisellä tyylillä"? Aattelin vai kun kuullu, että Arvo kumppaneineen kaikkiruokainen. 🌈Kiitos uteliaisuudestasi. Hyvin meni ja tyyli oli vapaa.
Kiitoksia mukana olleille ja seuraavaksi sitten Venetsialais pomppujuhlat.
Niistä ilmoitukset sitten myöhemmin. ❤
Lämmintä kesää toivottaen. Arvo
- Anonyymi
Maha ollu Kuralla sunnuntaista huh huh.
- Anonyymi
No voin sanoa jälkimainingeissa että alakerta vuotaa pahanhajuista vaaleata tahnaa, mikä on 🙄
- Anonyymi
Oiskohansitä uutta rokkoa.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2075200Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813686Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers113450SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt633150SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun393129SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412326Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1042325Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?302172Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762130Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja922069
