Ihmettelen miksi suurin osa ihmisistä, jotka lähettävät ensimmäisen viestin kiinnostavalle naiselle/miehelle, eivät laita viestinsä loppuun etunimeään? Tämä vain oma kokemus tietysti. Joo, joillakin voi olla tosi harvinainen nimi ja jos asuu vielä todella pienellä paikkakunnalla, mutta jossain isossa kaupungissa varmasti riittää Pekkoja ja Maijoja niin paljon, että uskaltaa etunimensä mainita ilman, että sais heti peräänsä jonkun stalkkerin. Antaa fiksumman ja ystävällisemmän kuvan, jos esittelee itsensä. Olenko vanhanaikainen kenties.... Eli mikä se syy on; pelko, välinpitämättömyys, unohdus vai mikä?
Vinkki aloitusviestiin
Anonyymi
5204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
En tiedä saako tänne kirjoittaa etunimeä edes.
Keskustelemme nettideittailusta ja kyllä yksityisviesteihin deittipalveluissa saa etunimensä kirjoittaa
Aloittaja kirjoittaa asiaa mutta myöntää stalkkerit ym, on tämän ajan seuranhakukanavien peikko jolta varsinkin tosimielellä seuraa etsivät deittien avulla haluaa välttyä mikä johtaa varsinkin kokemuksen myötä hyvin varovaiseen esille tulon tapaan ja varsinkin pienellä paikkakunnalla kaikki ei halua olla verraten esim tv-maajusseja levittää pelimerkit kerralla pöydälle kaikkien tutkittavaksi. Hankala asia.
Kyllä+tinderissä+iso+joukko+on+omalla+etunimellä.
Mutta+mitä+aloitusviestiin+tulee,+miksi+nainen+ei+98%+varmuudella+laita+mätsin+jälkeen+aloitusviestiä?
Minusta+se+osoittaa+huonoa+ja+ylimielistä+käytöstä.
Eivät laita aloitusviestiä, eivätkä myöskään vastaa mitään. Lähtevät hetken päästä pois. On se ihme miten sieltäkin jotkut löytää parin. Toiset taas ei mistään ikinä.