JIPPII! Lappi on valttikortti.
https://www.meillakotona.fi/artikkelit/suomen-kaunein-mokki-2022
Suomen Kaunein Mökki 2022
11
1140
Vastaukset
- Anonyymi
Onnea omistajille! Hienon mökin on Erkki rakentanut!
- Anonyymi
Ovat vissiin sokeita tuolla Pelekosenniemi palstan lukijat ,kun tätä samaa juttua jo neljästi ainakin ovat julkaisseet .
- Anonyymi
Vituttaako se noin paljon vai ootko vaan kade?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vituttaako se noin paljon vai ootko vaan kade?
Samaa asiaa jauhetaan moneen kertaan .Yks mökki nyt on aivan huippu ihana ja niin ihana että voi ihqua miten ihana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samaa asiaa jauhetaan moneen kertaan .Yks mökki nyt on aivan huippu ihana ja niin ihana että voi ihqua miten ihana.
Ei tuosta mökistä voi olla kade.
- Anonyymi
Hieno on mutta suoalue ei innosta.
- Anonyymi
Ihan järkyttävä mörskä, kuka tuolla viihtyy. Ei ainakaan itse ole siellä edes kesällä vaikka sanoivat viihtyvän niin hyvin. Hohhoijaa mitä pas...aa. vuokrattu koko kesän ja talvella ovat vain työn vuoksi siellä jos silloinkaan. Niin ihana. Todellisuus on kyllä kaikkea muuta.
- Anonyymi
Yök mikä mökki. Noita on pitkin metsiä läpi Suomen. Järkyttävä sisus.
- Anonyymi
Mökki ilman mukavuuksia suon reunassa voitti. Mikäli voitto oli manipuloimatpn, niin kyllä varmasti koko maan ammattiylpeät arkkitehdit ottavat voittomökidtä ja sijainnista mallia. Saa nähdä alkaako ympäri Suomen suonreunoihin nousta toinen toistaan vähemmillä mukavuuksilla varustettuja mökkejä. Rakennustontteja löytyy varmasti edullisesti . Jään odottamaan uutta mökkiryntäystä suonsilmien äärelle.
- Anonyymi
Negatiivisista kommenteista paistaa kateus.
- Anonyymi
Kai sitä eri mieltä saa olla? Toinen tykkää hirsi mökeistä toinen ei.Mitä kateutta siinä on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1266234Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto635161SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun724300SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost133652Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213230SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522556Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352529Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT972298Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672252