Taloyhtiön puheenjohtajalta. Minuakin uskaltaa puhutella ja tervehtiä kun yksi akka ei ole paikalla. Jos kohtaamme ulkona ja tämä ihminen on siinä, kääntää ukko selkänsä. Mutta yksin ollessaan on aivan eri ihminen.. nauraa ja juttelee. Näin olen uumoillutkin ja näköjään pitää paikkansa. Siis se, että hän on eri ihminen kun orjuuttava dominantti ei ole paikalla. Uskomatonta, miten joku ihminen voi saada narsistisen otteen toisesta. Sairasta.
Uskomatonta käytöstä
Anonyymi
13133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Noita hlvetin ihmisiä tuntuu olevan jo joka talossa. Myrkyttävät koko taloyhtiön ilmapiirin. Tiedän kokemuksesta mitä tuo on. Lähdin, sinne pösilöt sai jäädä pitämään marttakerhoaan.
Kannattaa ottaa tuo asia puheeksi. Pois tuollaiset puheenjohtajan pallilta. Hänen kuuluu olla tasapuolinen kaikille. Varmaan haluaakin pois vaan onko jatkajaa? Se on monen taloyhtiön kysymys.
Kyllä sen käsittää ettei kukaan halua puheenjohtajaksi alkaa. Harvoinpa on niin sopuista taloa että hommat ois helppoja.
Voikko laita hakemus speech leader vakansi?
Eittämättäkin mielenkiintoinen tapaus. Ilman tarkempia taustatietoja tapauksen analysointi osoittautunee puutteelliseksi. Vaimon käytökseen saattanee vaikuttaa persoona, mustasukkaisuus, historia aloittajan kanssa, stressi ja terveydentila etten jopa näin sanoisi.
Voitaneen todeta, että tilanteen purkaminen vaatinee poikkitieteellistä osaamista.
Lomailiat menkööt hotelleihin, leirintä alueelle telttaileen, -mökkeihin, -matkailu-autoihin. Se on saatanallista mölyämistä kun lyhytaikaiset lomailiat usein mölyävät kun mölyapinat. Hotelleissa on järjestyksenvalvojat, yksityisissä kodeissa ei ole järjestyksenvalvojia.
Akka kyttää ettei ukko vain lähe väärile poluile.. semmosia ne manipuloivat mustikset akat on.
Ei meillä ole taloyhtiön puheenjohtajaa vaan taloyhtiön hallituksen puheenjohtaja.
No joo just. Varmaan pointin ymmärsit..😁😁
Orjuus on päättynyt jo tovi sitten. Oma asia jos ihminen siihen rupeaa. Ei vaan kannata. Lapsellista.
E kanate orja alka. Orja olla tuomiehena peltola. Orja piiska selkasaana.
parkkeeraako teilläkin Loiset miten sattuu?
Parkkeeraa jatkuvasti samat loiset loisii.