Laihtui lopettamalla pullan syönnin

Tiedän yhden joka laihtui 10 kiloa lopettamalla pullan syömisen.
Ei se laihduttaminen sen kummempaa ole.Lopettakaa vain pullan syönti ja syökää VAIN terveellistä ja ravitsevaa ruokaa niin läski lähtee.
12161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

> syökää VAIN terveellistä ja ravitsevaa ruokaa niin läski lähtee.

Kerro lisää tuosta.

Äänestä

Aloittaja puhuu järkeä. Viikon aikana syömistämme kaloreista isoin osa tulee roskaruoasta.

Äänestä
  • Siis keskivertolihavan syömistä kaloreista...

    Äänestä

  • "Viikon+aikana+syömistämme+kaloreista+isoin+osa+tulee+roskaruoasta."Miten+sinä+voit+tietää+tuon+asian?Määrittele+roskaruoka!+Kaloreista+varmasti+kasviksista+muodostuu+vain+murto-osa,+sillä+kasvikset+sisältävät+vähintään+90+%+vettä.+Ovatko+sen+sijaan+oliiviöljy,+rypsiöljy,+auringonkukkaöljy,+voi,+tumma+suklaa,+uudet+perunat,+kaurapuuro,+ohrapuuro,+täysjyväruisleipä,+tumma+pasta,+rasvainen+liha,+kinkku+ja+kala,+täysrasvainen+maito,+kerma,+kermavaahto,+turkkilainen+ja+kreikkalainen+jugurtti,+rasvaiset+pähkinät+ja+siemenet+sekä+vaikkapa+täysrasvainen+juusto+roskaruokaa?

    Äänestä

Taas jollekin tullut yllätyksenä että laihtuu kun ei syö enemmän kuin kuluttaa? Ilmeisesti maailman vaikeinta matematiikkaa, ainakin kun tuolla kaduilla löntysteleviä ihrakasoja katsoo.

Äänestä

Tuossa on viisaus pelkistetyimmillään!
Ei tarvitse laskea kaloreja eikä sitä mitä syö minkäkin verran vaan pelkästään sen MITÄ EI SYÖ!
Pullat ja vastaavat höttömussutettavat on yksinkertaista jättää pois tai rajata vuoden mittaan joihinkin harvoihin tilanteisiin.
Sama koskee sokerisia juomia. Mieluummin olutta kuin sokerista limsaa.
Oma heikkouteni on alkoholiton kevytsiideri.
Pitkään lasiin pari suurta jäämöykkyä ja siideriä niin se riittää koko illaksi.

Äänestä

Jos saisit poikaystävältäsi useammin pippeliä, psykomussuttamisesi loppuisi kuin seinään.

Äänestä
  • No aivan varmasti loppuisi!

    Äänestä

  • Tuo en ollut minä vaan Pilailija.

    Äänestä

On monta tapaa laihduttaa. Yksi on että syö vain pöydän vieressä. Ei ota lisää koskaan. Syö pienestä kiposta eikä suurelta lautaselta. Hitaaseen laihduttamiseen on pieni määrä tärkeämpää kuin laatu. MUISTA kaloriton limpussakin on pahasta, koska se suurentaa vatsalaukkua. Syö ja tai juo vain 3 dl kerralla, tai minkä määrän nyt syöt, pienennä sitä. Vatsalaukku pienenee.

Laihduttamiseen tarvis aina motivaation, ei se heti onnistu.
Toiseksi, jos lauhdutus onnistuu, älä pidä koskaan mitään herkkupäivää, silloin retkahdat.

Äänestä
  • Niin ja äläkä ota puolisoksesi mitään pullanleipojaa. Sellainen nimittäin ajan kanssa lihottaa sinutkin.

    Äänestä

Lopeta itse. Täällä ei ole muita sokeriaddikteja kuin sinä joka ei tee muuta kuin jauhaa vuositolkulla karkista ja sokerista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tiedän yhden joka laihtui 10 kiloa lopettamalla pullan syömisen.
Ei se laihduttaminen sen kummempaa ole.Lopettakaa vain pullan syönti ja syökää VAIN terveellistä ja ravitsevaa ruokaa niin läski lähtee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu