Mikä järki?

Tässä Suomi24 sivustossa on? Pahaa mieltä vain aiheuttaa.
14103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Tää on vitsikirja

Äänestä

Niin. Eipä olisi ikinä uskonut.

Äänestä

Täältä saa elämäänsä hyviä neuvoja.

Äänestä
  • Ehkä, mutta ei viinamieheltä.

    Äänestä

Onhan täältä toiset kertoneet syyksi pois lähteäkin sen vuoksi, että ilkeys rehottaa ja hyökitään. Ei täällä varmaan muut jaksakkaan, kun ihmiset jotka ei herkästi välitä muitten sanomisista?

Äänestä

Monipuolistaa päivää, käydä lukemassa mitä ihmiset ovat mistäkin mieltä. Joskus otan kantaa, useimmiten en. Minulle ei hirveän tärkeä mutta rattoisa.

Äänestä

Täs on se järki että sinkuilla ei ole muuta paikkaa missä jutella.

Äänestä

Kai tässä alunperin jokin järki oli, mutta tänne on ajan saatossa pesiytynyt kaiken maailman haukkujia ja muita, jotka eivät ihan aina kirjoittele kauhean asiallisia juttuja. Viihdettähän tämä monelle on niin kuin monet keskustelupalstat yleensä, tosin joillakin se viihteenkin käsite on vähän hakusessa.

Äänestä

On tässä järkeä, mutta se on piilossa. 😁

Ja ei kannata edes lukea, jos tekee pahaa...

Äänestä
  • Niin, eilen olin vitsikkäällä tuulella...( omasta mielestä )

    Mutta totuutta toinen puoli. Täällä on järkeä ja paljon elämää, kun sen osaa poimia ja katsoa kaiken rähmän alta. Jos miettii vaikka tryffeliä....suklaakonvehdeista tuttu kallis sieni, sekään ei kasva auringossa keskeisimmällä paikalla, vaan se pitää tonkia...joko possut tai koirat sen osaa löytää tarkalla vainullaan, mikä meiltä nysäneniltä puuttuu.

    Äänestä

Tämä on pahnanpohjimmaisten kohtaamispaikka.

Äänestä

Kai tästä jotain iloa on niille jotka tykkäävät vängätä vastaan ja nillittää yksittäisistä sanavalinnoista. Ehkä silläkin on oma arvonsa. Kärpäsetkin ovat kuulemma tärkeitä pölyttäjiä.

Äänestä

Kansan syvät rivit kohtaavat täällä. Jutut ei ole ihan tasalaatuisia, mutta eivät ole kirjoittajatkaan.

Äänestä

Kannattaako täällä poikkeamisesta kaavoja luoda, kun tämä ei ole reaalimaailmasta pois mutta jos ihon alle menee, niin lienee viisainta jatkaa pysähtymättä. - cu-

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tässä Suomi24 sivustossa on? Pahaa mieltä vain aiheuttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu