Miten teille kävi?
Oletko löytänyt helmen??
10
3476
Vastaukset
helmi oli sitä mieltä etten minä ole helmi. On se niin väärin...
- vaskooli tyhjänä
Minä löysin helmen tai oikeastaan kultakimpaleen. En vaan ymmärtänyt pitää siitä tarpeeksi tiukasti kiinni ja se putosi käsistäni ja särkyi palasiksi. Minusta ei enää löydy lämpöä tarpeeksi palasten sulattamiseksi takaisin yhdeksi isoksi kultasydämeksi. Jäljelle jäi rinnassani oleva kylmä kivisydän, mikä ei enää tunne mitään. Kylmän sydämeni saisi löytäjä pitää mutta siitä ei ole enää iloa kenellekään.
- Juu..
Sellaisen helmimiehen,mutta se luisui
en osannut kiilottaa oikein..kait
- epä...
Löysin enkä osannut toimia oikein (oma mielipide)
Olisin halunnut nauttia enemmän ja pitempää.
Toivon että, joka hänet saa osaa antaa sen mitä hän tarvitsee ja sen mitä minä en kerennyt hänelle tarjota. - Ikävä
Kaikki miehet loppujen lopuksi hakevat naista itselleen, joka on uskollinen, rakastettava, kova tekemään työtä, kaunis, uskollinen, lempeä, iloinen, herttainen jne........Niin kerran täällä oli profiili nimeltä "helmisimpukka" mutta tuskin kukaan häntä sai, taisi sulkea kuorensa edes koskaan avaamatta sitä. Minulle jäi muutaman kirjoittelemamme viestin myötä ikävä, hän ei enää vastaa. Niin, herkkä, kaunis, suloinen muttei ulkokulloinen.....missähän tämä helmi on.
- helmeä
Olen löytänyt monta, noita harvinaisia ruskeita helmiä.
- melkein viisikymppinen nainen
Helmi löytyi ja olen korviani myöten rakastunut!! Tammikuussa alettin kirjoittelemaan, helmikuussa tavattiin ja nyt tapaamme melkein päivittäin... Ihanaa!
- onnellinen
Muutama kuukausi sitten hän löysi sivulleni. Läheteltiin viestejä, mailia, sitten tekstareita.. lopulta rohkenimme tavatakin.
Ja tässä ollaan: Sinkkuilu loppui, 2 profiilia katosi treffien sivuilta, odotamme jokaista tapaamistamme innolla. (Puhelinyhtiöt ja polttoainemyyjät saavat tuloa.. mut saakoot)
Nam!!- onnenmyyrä
Chatissa tapasin muutama kuukausi sitten ja nyt seurustellaan. Välimatkaa on, mutta olkoon. Olemme onnellisia. Meillä ei profiileja ollutkaan eikä tulekaan. Sattumalta tavattiin, kirjoiteltiin aluksi ja sitten lopulta tavattiin livenä. Ja eipä tarvinnyt katua! Tuntuu melkein, että voiko tuollaisia miehiä olla olemassakaan ja miten hän voi olla vapailla markkinoilla. Hänet pidän, jos suinkin onnistun :) Kaikkeni aion tehdä.
- She
Helmi löytyi!!!=))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796135Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695930Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121231
- 1851077
- 59887