Se tulee aina miehen puolelta, kun lapset seilaa pakasta toiseen eikä ne osaa sulautua uuden perheen sääntöihin ja uuteen äitiin kunnioituksella. jatkuvaa laiskottelua ja kärhämää ja kiusaamista minun lapsianikohtaan. Yritän aina selvittä aisoita mutta se on kahta kauheempaa. Kersat ei puhu mulle eikä pyydä lupaa eikä pidä minua minään, suksin katsovat ja kun komennan lähtevät luikkimaan. talo jossa asumme on heidän, mutta he ei tajuu että heidän koti on myösmun ja lun lasten koti.He omivat kaiken täällä ja ajavat meidät pois sohvalta ja ei syö munt ekemiä ruokia. Kaaosta siis. Uutta äitiä ei kunnioiteta yhtään . rassaavaa jos tämä jatkuu vielä vuosia. Toivon että ei tarvis nähdä eikä heidän tänne tulla, se olisi kaikille parasta. Saisimme elää omalla perheellämme eikä olisi ylimäräisiä lapsia, mieskin kräsii tilanteesta.
Vastaukset 6
- Anonyymi
Tämä aloitus on ”Lissun” trollitehtaalta.
- Anonyymi
minullapa ei ole uusioperhettä eikä sellaista tule, minusta se on nääs kiinni !
jo pelkkä ajatus moisesta nostaa paineet kipurajoille, eli en ajattelekkaan tämän tekstin jälkeen hahhaa.- Anonyymi
Totta! Ei voi olla sellasta mitä ei ole! On vaan ydinperhe ja yh perhe.
Olisi kauheeta ja vastuutonta ajaella että kaikilla olisi monta perhettä. Ei lapsille pidä uskotella että heillä olisi kymmenen perhettä, kun se ei ole mahdolista. Yksi perhe on ainoa ja oikea luku.
Jos arkoittanee joku sitä kun suttura rikkoo toisten perheitä, ja pakotta iehen muuttamaan kanssaan, ettäs e olisi miehelle uusi perhe, niin ei sekään ole sitä. Se on yhden sutturan rikkoma perhe josta häne onv ienyt miehen. Se ei ole perhe vaan laastarisuhde. Tai ei se ole suhdekkaan, se on toisen siivellä asuminen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta! Ei voi olla sellasta mitä ei ole! On vaan ydinperhe ja yh perhe.
Olisi kauheeta ja vastuutonta ajaella että kaikilla olisi monta perhettä. Ei lapsille pidä uskotella että heillä olisi kymmenen perhettä, kun se ei ole mahdolista. Yksi perhe on ainoa ja oikea luku.
Jos arkoittanee joku sitä kun suttura rikkoo toisten perheitä, ja pakotta iehen muuttamaan kanssaan, ettäs e olisi miehelle uusi perhe, niin ei sekään ole sitä. Se on yhden sutturan rikkoma perhe josta häne onv ienyt miehen. Se ei ole perhe vaan laastarisuhde. Tai ei se ole suhdekkaan, se on toisen siivellä asuminen.Trolli!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Totta! Ei voi olla sellasta mitä ei ole! On vaan ydinperhe ja yh perhe.
Olisi kauheeta ja vastuutonta ajaella että kaikilla olisi monta perhettä. Ei lapsille pidä uskotella että heillä olisi kymmenen perhettä, kun se ei ole mahdolista. Yksi perhe on ainoa ja oikea luku.
Jos arkoittanee joku sitä kun suttura rikkoo toisten perheitä, ja pakotta iehen muuttamaan kanssaan, ettäs e olisi miehelle uusi perhe, niin ei sekään ole sitä. Se on yhden sutturan rikkoma perhe josta häne onv ienyt miehen. Se ei ole perhe vaan laastarisuhde. Tai ei se ole suhdekkaan, se on toisen siivellä asuminen.Jos arkoittanee joku sitä kun häntäheikki rikkoo toisten perheitä, ja pakotta naisen muuttamaan kanssaan, että se olisi naiselle uusperhe, niin se on sitten sitä. Se on yhden häntähessun rikkoma perhe, josta häne on vienyt naisen . Se on uusperhe . Tai ei se ole suhdekkaan, se on yhdessä asumista ..
- Anonyymi
Ei ole uusikkoperheitä eikä kriisiä.
Sellasgta ei ole olemassakaan kuin uusio perhe. On vaan ydinperhe ja yh perhe. Niitäkään ei olisi jos sutturat pysysivät puistoissa katsomassa sieltä vapaita miehiä eikä hajoittaisi perhietä. Muta kun halutaan elää siivellä, niin mies vaan perheestä ja viedään hänen rahat ja koti. Lapsensa haukutaan ja eksä ja omaiset ja vanhemmat... kaikki vaan härsikisti veks ja suttura siihellä asumaan ja kuluttamaan. Selalsia ne on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va651802Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661199- 138973
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu15866- 81636
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63632- 41628
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa94601- 45528
- 47515