Että palstailu on hukkaan heitettyä aikaa?
Voiko olla niin
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei voi
- Anonyymi
Voiko olla että löydät rakkaan palstaillessa palstalta?
- Anonyymi
Kyllä
Varmaan toisinaan, siinä missä telkkarin katselu tai romaanien lukeminenkin.
- Anonyymi
Romaanien lukeminen ei ole koskaan hukkaan heitettyä aikaa.
Anonyymi kirjoitti:
Romaanien lukeminen ei ole koskaan hukkaan heitettyä aikaa.
Minusta on.
- Anonyymi
No kyllähän se on. Mutta aika pientä pöllöilyä kumminnin, vois sitä muuten olla jossain pahanteossakin. 😄👵
- Anonyymi
Riippuu siitä miten aikaa käyttää. Itse en lue typeriä kirjoituksia eli aikaa säästyy tärkeämpään.
Niin kauan kuin tekeminen ei rajoita muuta elämää, niin se ei ole hukkaan heitettyä aikaa. Jos palstailu, teeveen katsominen tai mikä muu asia tahansa alkaa jo haitata jokapäiväistä elämää ja vaikka nukkuminen tai syöminen tai jopa laskujen maksu kärsii tai jos on puoliso ja /tai lapsia he kärsivät, niin silloin voi sanoa tekemisen olevan hukkaan heitettyä aikaa tai sitä olisi hyvä ainakin jonkin verran vähentää, että muulle elämälle jää myös aikaa. Muuten sopivassa määrin ja silloin, kun muu tekeminen ei kärsi niin muutaman kommentin laitto jollekin keskutelupalstalle tai teeveen katsominen illalla ei ihmisen elämää suista raiteiltaan.
- Anonyymi
Joskus aikoinaan ikävöin yhtä ihmistä.
Juttelua ja yhteyttä, joka oli katkennut hänen kanssaan.
Silloin jostain syystä löysin tämän palstan ja tietämättäni olin myös suositellut nettipalstoja hänelle. Hänen yhteydentarpeeseensa.
Kirjoitin "pahimpien aikojeni aikana "täällä. Kaikkea sitä mitä ajattelin ja tunsin häneen ja hänen kauttaan. Tunteita, välittämistä ja kummaa yhteyden tarvetta.
Olin yksinäinen omista syistäni. Yhteyden tarpeeni oli voimakas.
Vuosien myötä tilanteeni ei helpottanut. Jotenkin käsittelin oloani ja tunteitani. Postasin enää harvemmin, joskus useammin. Jossain vaiheessa kirjoittelin yhden palstalaisen nimimerkin kanssa. Hän ei koskaan kertonut kuka hän oikeasti oli. Uskoin hänen olleen kaivattuni.
Se yhteydenpito kosahti. Aivan kuten aiemmatkin yhteydet kaipaamani ihmisen kanssa. Sama kaava ihan kaikessa. Pettymys.
Kyllästyin tähän täällä.
Nykyään käyn täällä entistä harvemmin. Arki ja reaali vie kaiken energiani. Minulla on elämässäni valtavasti vastuuta toisista ja haluan olla sen vastuun kantaja.
Se on minun valintani. En tunne olevani marttyyri. Omat tarpeet eivät vain ole etusijalla elämässäni.
Terveiset sulle pennulle. Oothan nää aika sänikkä monessa suhteessa. Naamion takaa voit olla tosi herkkä, aito ja luova ihminen. Sääli, että se on siellä naamion takana.
Jos joskus vielä haluat jutella ja nähdä niin oon kotikaupungissani tulevana viikonloppuna.
♡ Shakespearelainen filosofinen kysymys kuin Two beer or not two beer. Vastaus löytyy jokaisen omasta päästä. Itse olen ehdottomasti parin kaljan kannalla.
Jollain lailla palstalla kirjoitteleminen oli hukkaan heitettyä aikaa ja toisaalta ei.
Paradoksaalista se oli.
Opin tosi paljon täältä. Se auttoi ehkä jotenkin eteenpäin. Paljonhan täällä on koulukiusaamisen elementtejä ja ihan " tuulta taivasta paskaa", mutta anyway. Joskus jotain hyvin koskettavaakin.
Hyviä unia jokaiselle jonka tarpeisiin tämä tänään vastaa.
🙏
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662238Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381853Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711480Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣211454Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.761153Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1771134Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬211086Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1051064- 77919
En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9912