Missä paras paikka käydä uimassa lasten kanssa?
uimapaikat Inarissa?
14
1956
Vastaukset
- Anonyymi
Ivalo biitsi
- Anonyymi
Eli Ivalon uimaranta. Terveyskeskuksen lähellä. Osoite Rantapolku Inari.
- Anonyymi
Varokaa sinilevää, se on paha jos sitä sattuu olemaan.
- Anonyymi
Sinilevä valuu Ivalojokea alaspäin, Inarille ja siitä sitten pikkuhiljaa Inariin heidän kiusakseen.
- Anonyymi
porot paskoneet rannat pilalle.
- Anonyymi
Joku vetinen paikkahan se pitäs olla.
- Anonyymi
Juutualla Jäniskoski on vetinen ja vaarallinen varsinkin kun lapset on mukana , ja sitä paitsi kylmä vesi , Kanotilla kyllä sen vois hurauttaa alas .
- Anonyymi
Nyt on kysymys kyllä uimisesta, ei koskissa kukaan ui.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt on kysymys kyllä uimisesta, ei koskissa kukaan ui.
Koskikara uiskentelee koskissa ,ja harrit ja taimenet
- Anonyymi
Uimahalli on ihan paras paikka uimiselle.
- Anonyymi
Osaatko edes uida tai naida.
- Anonyymi
Ei missään. Ihmis ja poronpaskaa joka lutakko täynnä.
- Anonyymi
Uimahalli.Siellä se Sappinenkin sukeltelee.
- Anonyymi
Poronkantturat on kussu ja paskonu joka lätäkön. Ei kannata uia missään. Ja paimen on käyny uimahallissa, satiaisia ja lutikoita tuomassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu2037379Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1303320Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161964"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?611932Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p621879- 191829
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am841817Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61685Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 781494