Mihin katosivat turistit Sallasta. Kaksi edellistä kesää olivat vilkkaita. Näinkö nopeasti alkoi polttoaineen hinta ja Putinin hyökkäys vaikuttaa. Voipi tulla vaikeat ajat matkailulle.
Hiljainen on kylätie
15
1458
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän vielä ole kaikilla alkanut kesäloma
- Anonyymi
Ylläksellä myös vähän väkeä. Edessä taitaa olla vaikeat ajat ja voipi kestää melko pitkään. Venäjän hyökkäys sota, koronan lisääntyminen, hurja inflaatio yms. Eivät tavalliset ihmiset pysty kohta matkustamaan, kaikki alkavat säästämään pahan päivän varalle.
- Anonyymi
Nyt pääsee taas ulkomaille, kuka silloin johonkin sallaan haluaisi tulla.
- Anonyymi
Ylläs-Levin parhaat vuodet takanapäin. Itä-Lappi tulee nousemaan,kuten Salla. Sopivan hitaasti mutta hallitusti.
- Anonyymi
No rajat aukes ulkomaille, ei se sen kummempaa ole tai jonkin paikkakunnan asia.
- Anonyymi
Matkailu Lappiin tyssää vielä pahasti. Kaikkihan sen näkee ettei Sallassa ole liikkujia läheskään niin paljon kuin edellisinä vuosina. Nyt pitää rauhassa katsoa mihin asentoon maailma menee kun noita uhkakuvia on todellakin paljon.
- Anonyymi
Paras ratkaisu on siirtää raja jouttijärvelle.
Sallan federaatiosss olisi paljon bensantankkajia.
Viina ja leipä olis lähes ilmaista.
Saadaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paras ratkaisu on siirtää raja jouttijärvelle.
Sallan federaatiosss olisi paljon bensantankkajia.
Viina ja leipä olis lähes ilmaista.
Saadaan.Daadaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paras ratkaisu on siirtää raja jouttijärvelle.
Sallan federaatiosss olisi paljon bensantankkajia.
Viina ja leipä olis lähes ilmaista.
Saadaan.Lyhytnäköistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Daadaa
Joka kerran sun laulusta raikas.
Hiljainen on kylätie
jolla ennen sun
(miten se jatkuu, tuo Altzheimer kiusaa)
- Anonyymi
Ostaakohan kunta konkurssiliiketilan Sallan keskustasta, siihen päälle vielä nykyiset K-Marketin tilat yms. Tiloihin saisi paljon matkailuun liittyvää toimintaa, kunnan stratekiahan perustuu täysin lisääntyvään matkailuun.
- Anonyymi
Kerrankäyty kaikki nähty.
- Anonyymi
Samaa mieltä, kerran ajettiin läpi muualta tullessa, pistäydyttiin siinä sota-aikaa esittelevässä museossa, yövyttiin camping alueella ja kyllä, nähty, ei tarvi enää tulla. Talvi pitkä niin sitten suunnataan lämpimiin maisemiin.
- Anonyymi
Turistit noudattavat vaan Sallan matkailumainoksen ohjetta… pysytään kotona niin ei ilmastolämpene. Jos pitää valita mihin oman hiilijälkensä uhraa niin en kyllä Sallaa valitse. ”Save Salla”… ei kulu edes matkailun ovien saranat.
- Anonyymi
Nyt on aika alkaa kaivaa juoksuhautojs ja rakentaa salpalinjaa kiviesteistä.
Kohta on tankit rajalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis4277377Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai926136Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j2075612Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi894349Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r224263Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse954157Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1133569Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan673568HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok763495Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava213474