Olen tässä selannut eri deittipalstoja. Siellä todella paljon tekaistuja profiileja. Paljon naisia, mutta vain harvoja suomalasia. Eri deittipalvelut myyvät kuvakokoelmansa jollekin toiselle deittisaitille. Tuskin kuvien naiset tietävät, että kuvilla kalastetaan miehiä eri puolilla maailmaa vuosienkin jälkeen. Monia profiileja aktivoidaan myös vuosien hiljaiselon jälkeen.
Myös e-kontaktissa alkaa olla feikkiprofiileja. Lähes kaikki hyvännäköiset naiset ovat feikkejä. Sitten samalla naisella saattaa olla montakin profiilia, ulkonäköä on vain muutettu, mutta kauneusluomi tai silmänryppy paljastavat että Helvi34, Ritva3562 ja Tyyne35 ovat kaikki samoja henkilöitä. Myös nimet kertovat, että kyseessä on todennäköisesti feikki. Aika harva 40 vuotias on nimeltään Ritva.
Kuvat jaetaan ulkomaille
2
102
Vastaukset
- Anonyymi
No nyt puhut asiaa. Esimerkiksi Milfme.com on täyttä huijausta. Ihmisiä, jotka siellä esittäytyvät ei ole olemassakaan. Älkää hyvät herrat menkö tähän ansaan tai naisetkaan. Jos siellä joku "oikea" ihminen onkin, et enää häntä usko, kun hänet kohtaat. Muutaman vinkin voin antaa. Jos nainen joka sinulle viestittelee aloittaa, haluan seksiä, haluatko pöllyttää peittoa, haluan oikeastaan vain naida, niin tiedät että syvissä vesissä uidaan. Ei siellä ole tarjolla muita suhteita kun rahat pois suhteita. Tuskin oikeita ystäviä tai mitä vaan haluatkin on juurikaan tarjolla. Älkää hyvät herrat ja naiset tuhlatko rahojanne noihin. Ostakaa mieluummin samalla rahalla mieluummin vaikka uusi televisio tai kotiteatteri. Tota teatteria ei kauan jaksa katsella. Huh mitä tyyppejä!
- Anonyymi
Vielä vähän lisää. Kuinka monen oikea profiili voisi olla tällainen:
Faktoja:
Etsin: Miehiä
Kiinnostunut: Pahoinpitely
Parisuhdetilanne: Ei vastausta
Pituus:155 cm
Vartalo:Normaali
Lapset:Enemmän kuin kolme lasta
Kieli: Suomi
Tupakoitsija:Ei vastausta
Alkoholi: ei koskaan
Koulutus: AMK/Yliopisto
Ammatti: Ei vastausta
Siis joka toisen naisen profiilissa todetaaan, että kiinnostunut: PAHOINPITELY. Ei jumankauta, mitä tää on. Kun kysyin joiltakin tätä, niin vastaus oli: se nyt on jäänyt sinne. Ei nyt ihan siltä vaikuta, että puolet saitin naisista haluaa pahoinpitelyä. Täähän on ihan sairasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1192596Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J681078Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2091030- 39982
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38921- 47894
- 36866
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke122842Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35812- 3746