Ei ole mahdollista nostaa tissejä olkapäille

Anonyymi

Joku mies väitti, että vanhat akat nostaa saunassa tissit olkapäille, kun peseytyy. Miten se on mahdollista ? Mulla on itelläni A-kuppi, samoin mun äidillä. Ei kellään naisella mene tissit olkapäille, vaikka olis kuinka isot .

4

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se nyt on lähinnä sanonta, joka ollut olemassa vuosikymmeniä.
      Aikoinaan kyllä ikänaisilla rinnat jonkin verran riippuivat, johtuen siitä kun rintaliivien käyttö ei ollut vielä niin yleistä.
      -70 luvullakin ollessani itse lapsi, puhuttiin aina, että mummo heittää saunassa tissit olkapäille peseytyessään.

      Eipä se taida olla oikeasti mahdollista, vaikka olisi kuinka isot rinnat, siinä olet oikeassa.

    • Anonyymi

      Se on miesten liioittelua!

    • Anonyymi

      Hahah kyl niitä voi pitää olalla kun on sen verran kokoa että pystyy.

    • Anonyymi

      Niin siis... pitäisi olla hyvillään pienistä A-kupin rinnoista. Miehet vaan toivoo vissiin jotain D-kupin lolloja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      32
      3871
    2. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      152
      2357
    3. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      12
      1967
    4. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      21
      1598
    5. Se meidän sydänyhteys

      Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi
      Ikävä
      73
      1396
    6. J miehestä oikeaa

      Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen
      Ikävä
      111
      1364
    7. Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA

      Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR
      Hindulaisuus
      388
      1280
    8. Tiedätkö miten pahalta tuntui

      Kun vetäydyit? Ei kuukausiksi vaan vuosiksi.
      Ikävä
      67
      1275
    9. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      82
      1191
    10. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      63
      1175
    Aihe