Lauttasaaren nastanlevittäjä

Joko kyseinen henkilö on saatu kiinni ?

Suomessakin pitäisi ottaa mallia etelän maista, jossa ilkivallantekijä piiskataan julkisesti !
16258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Tuon pieksännän voi julkaista "kusipäisten pyöräilijöiden" facebook-ryhmässä, tekijä saattaa olla sen jäsen.

Äänestä

Muistaakseni "nastamuumiota" on haettu jo parikymmentä vuotta ja poliisilla oli jossain vaiheessa kuviakin. Totesivat vaan että korkeintaan roskaamisrikos.

Äänestä

Oli nastamuumiot iskeneet myös kontulantien kevyenliikenteen väylälle nastojaan levittelemään.Nyt on tämä vuosi ollut nastatonta.Ei vielä ole iskuja tehty.

Äänestä

Meneekö nasta läpi piikkisuojatusta kumista, vaikkapa Schwalbesta?

Äänestä
  • Ei mene ainakaan mainoksen mukaan, tosin itsellä ollut Marathon Plussat vasta ykstoista vuotta ja yksi rengasrikko sinäaikana (kop,kop).

    Äänestä

Iltahöpöhöpölehtien artikkelissa pajat suosittaa pistosuojattuja renkaita.

Nykyään kaikki peruspyörien renkaat ovat pistosuojattuja ja nasta menee niistä läpi niin että sujahtaa.

Heh Heh noita lehtiartikkeleita

Äänestä

Tubeles alle niin ei nastat haittaa. Litku paikkaa tuollaiset ettei huomaakaan.

Äänestä
  • Onkohan tekijä rengasvalmistajan bulvaani, joka edistää tietyntyyppisten renkaiden myyntiä?

    Äänestä

Kuinkahan monta murhasyytettä tälle pitäisikin asettaa ja satoja syytteitä tapon yrityksistä ?

Äänestä
  • Montako hän on murhannut?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Montako hän on murhannut?

    Kyselijäpösilö voi miettiä sitä keskenään.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Kyselijäpösilö voi miettiä sitä keskenään.

    Kyselijäpösilö kommentoija kirjoittaa tätä samaa huuhaataan eri palstoilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Kyselijäpösilö kommentoija kirjoittaa tätä samaa huuhaataan eri palstoilla.

    Ainakin täällä, Liikenneonnettomuudet-palstalla, Yleistä liikenteestä -palstalla, Maailman menoa -palstalla ja Tampere-palstalla. Se ei kai tykkää, jos joltain kysytään jotain

    Äänestä

Paljon lehtijuttuja ollut tänä suvena.
Ei ole jäänyt kiinni

Äänestä

Nasta homma. Piiskaa ja polkua vaan.

Äänestä

Senkus nypäsee nastan pois jos häiritsee ja jatkaa ajoa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joko kyseinen henkilö on saatu kiinni ?

Suomessakin pitäisi ottaa mallia etelän maista, jossa ilkivallantekijä piiskataan julkisesti !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu