Voiko käydä niin

Että et kelpuuta työtöntä miestä?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Voi tietysti. Voi käydä myös niin, etten kelpuuta työssäkäyvää miestä. Valintakriteerini kun eivät liity mitenkään työssäkäyntiin.

Äänestä

Kyllä. Haluan elämältä asioita, joihin työtön mies ei pysty.

Äänestä

Kyllä töitä tekevälle löytyy. Työtön ei kelpaa.

Äänestä

Olen kelpuuttanut 6 kertaa 7:stä. Ei työttömyys ole ongelma, vaan elämäntapa laiskuus. Jossain kohtaa työllistyy, jos tosissaan yrittää. Edes sijaisuuksiin.

Äänestä

Kyllä, et siis kelpaa.

Äänestä

Se riippuu aivan miehestä, onko työssä vai työtön, ei ole tärkeintä.

Äänestä

Jos edes harrastaa jotain eikä vaan juopottele. Minun mies on työtön mutta tkeee jotain kuten harrastaa ja liikkuu. Kalastaa usein ja kuntoilee niin sekin on jo parempi kun ei tee mitään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Että et kelpuuta työtöntä miestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu