On pakko avautua ja samalla ihmetellä voiko tämä olla totta.. kahdeksan vuoden suhde on päättynyt eroon ja sinä aikana ex on palannut neljä kertaa exänsä luo.
Tämän olen saanut tietää vasta jälkikäteen. Meillä oli suhteessa taukoja joiden aikana mies halusi omaa aikaa. Kaksi taukoa oli muutaman kuukauden pituisia ja viimeinen tauko yli puoli vuotta. Sen jälkeen muutimme yhteen ja asuimme yhdessä yli neljä vuotta.
Mies sanoi, ettei enää mistään hinnasta ota exäänsä takaisin. Mies halusi että asumme hetken erillään ja kuinkas kävikään ! Ex muutti saman tien mieheni kanssa yhteen ja mies muuttui äärettömän ilkeäksi minulle ja jopa uhkasi lähestymiskiellolla josyritän ottaa yhteyttä. Mitään riitaa meillä ei ollut, joten tuli ihan puun takaa. Onko vastaavia kokemuksia.
Toistuvasti yhteen palaavat
Anonyymi
1
201
Vastaukset
- Anonyymi
Ei ole kellään vastaavia kokemuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1265646
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai974857Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1404814Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3932390- 1312320
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv21997- 1091886
- 2561617
- 3821363
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.601213