JA LÄSKI PALAA??

onko rullistelu hyödyllistä jos haluu kiinteytyä ja polttaa rasvaa erityisesti vatsasta ja pakaroista??onko se paljonki hyödyllisempää ku pyöräily?-kiitos-
31301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ennenku kysyt, muuten täällä on kohta 200 näitä "palaaks läski hanurista vai nenänreiästä vai mistä kun luistelee" - kyssäreitä! Ota tää huumorina, sillä sitä se on.

Niin se läski todellakin palaa joka puolelta kehoa , ihan sama mitä liikutaa harrastaa. Se on TV-shopin ja muiden laihdutusrosvojen keksimä huijaus että läski palaa muka jostain erityisestä paikasta jollain erityisellä harjoituksella!

Tieteellinen tosiasia, ja tähän päätän mä.

Äänestä
  • kiitos.vastaas nyt viel fiksuna ihmisenä et kannattaako rulliksia ostaa muualta ku kunnon urheilu liikkeestä,ja et mikä on semmonen normaali rullisten hinta?

    Äänestä

  • _ko kirjoitti:

    kiitos.vastaas nyt viel fiksuna ihmisenä et kannattaako rulliksia ostaa muualta ku kunnon urheilu liikkeestä,ja et mikä on semmonen normaali rullisten hinta?

    Mä ainaki ostin omat rullaluistimeni Prismasta. Ne oli Fila-merkkiset ja ollu todella hyvät. En kyllä oo mikään kauheen aktiivikäyttäjä. Oisko ne maksanu noin 1000 vanhaa markkaa. Mut kannattaa kysellä myyjiltä ja kertoo millaseen käyttöön ne tulee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


_ko kirjoitti:

onko rullistelu hyödyllistä jos haluu kiinteytyä ja polttaa rasvaa erityisesti vatsasta ja pakaroista??onko se paljonki hyödyllisempää ku pyöräily?-kiitos-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu