Voiko aito persu tuntea muuta kuin vihan tunnetta?

Anonyymi

Voiko aito persu tuntea muuta kuin vihan ja päihtymyksen tunnetta? Itse olen sitä mieltä, että ei, mutta mitä mieltä te olette?

Asiallista keskustelua.

40

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Provo aloitus ja toivot asiallista keskustelua.

      • Anonyymi

        Älä provosoidu vaan keskustele aiheesta. Simppeliä.


    • Anonyymi

      Myötähäpeää vuoksesi

    • Anonyymi

      Persut nimenomaan ei vihaa
      Persut rakastaa suomalaisia

      • Anonyymi

        Hyvät naiset ja herrat. Tässä on ehta persu.


      • Anonyymi

        Hallava Aho onkin sitten auto ihmisvihaaja juutalainen jos kaasusta puhuu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hallava Aho onkin sitten auto ihmisvihaaja juutalainen jos kaasusta puhuu.

        Aito


      • Anonyymi

        Edelleen on selvittämättä mistä Hitler aikainen kaasu tuli Saksaan ja Puolaan. Mistä ja kuka sen varmisti ja kenen ne hiilikaivokset on kuka omistaa. Totuus on juutalainen riitelee juutalaisen kanssa enemmistö arabeista on puolijuutalaisia. Kleopatrat on synnyttänyt miljardeja puoli juutalaisia. Myös faaraoille on synnyttänyt juutalaiset naiset lapsia sukupolvia. Siinähän tappelette.


      • Anonyymi

        😂😂😂😂😂


      • Anonyymi

        Sinäkin Persu, koska et ymmärrätänyt.
        Siinä kerrottiin kenen ' asiallinen' kirjoitus.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Kuten uudessa testamentissa sanotaan useinkin että vääriä opettajia on ja vääriä profeettoja on monia eksytyksiä noitia henkiä jopa vääriä jeesuksia.


    • Anonyymi

      Tyhmyyttään persut ei ainakaan tunnista. Ei kai ne muuten tyhmiä olisikaan.

      Kiinalainen sananlaskukin sanoo,
      "mitä enemmän tiedät, sitä vähemmän huomaat tietäväsi."

      Persut ei varmaan tajua tuonkaan sananlaskun sanomaa, tyhmiä kun ovat ja se sisältää persuille jotain aivan käsittämätöntä paradoksaalisuutta?

      Persujen tietoisuus asioista on niin vähäistä, että he luulevat tietävänsä kaikesta kaiken ja se kaikki on heidän oman napansa ympärillä niin pienessä kehässä, ettei siihen kehään edes kannata järjen sanan voimalla pyrkiä. Parempi olla olevinaan persujen kanssa vaan samaa mieltä, sillä hullujen kanssa pärjää olemalla niille mieliksi. Rajansa silläkin tietysti pitää olla kenttäpersujen kanssa eikä korkeammalla tasolla tietenkään persuja pidä ainakaan hallitukseen päästää.

      • Anonyymi

        Moktarilta kun loppuu se oma asia, hyökkää hän raamatunlausein ja sananlaskuin persuja vastaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Moktarilta kun loppuu se oma asia, hyökkää hän raamatunlausein ja sananlaskuin persuja vastaan.

        Oikeesti juutalaiset ei vieläkään tajua että Jeesus syntyi ihmiseksi se luvattu Messias. Niillä on musta aukko siinäkin kohtaa.Stalin murhasi enemmän ihmisiä kuin Hitler.


      • Anonyymi

        Kiinan juutalaisia onkin muuttanut Israeliin paljon. Tosin monet juutalaiset asuu Intiassa huumeet halpoja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Moktarilta kun loppuu se oma asia, hyökkää hän raamatunlausein ja sananlaskuin persuja vastaan.

        Kas kun ei Mohammed med ve ....Mooses ja budha.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oikeesti juutalaiset ei vieläkään tajua että Jeesus syntyi ihmiseksi se luvattu Messias. Niillä on musta aukko siinäkin kohtaa.Stalin murhasi enemmän ihmisiä kuin Hitler.

        Paljonko Kiinassa Aasiassa on murhattu ihmisiä tyhjän takia tai varastamisen tai Thaimaassa ...Indonesiassa tai Afrikassa. ?? Tyhjän takia. Olisi parempi suunnata viha vaikka elukoihin kuten käärmeisiin niitä saa vihata.


      • Anonyymi

        👍👍👍👍👍👍👍👍


    • Anonyymi

      Eräs nainen persuissa ollut joskus varasteli kenkiä toisilta lue kleptomania niin tausta oli venäjä virosta ja uskonto hellari/vapaakirkko.

    • Anonyymi

      Ette kai päästä näitä mihinkään valtion rahoihin tai maan suojelu asioihin tietoihin nehän vuotaa ne heti.

    • Anonyymi

      Aloittaja, perustele mikä on persu, tarkoittanet perinteistä Suomalaista.

    • Anonyymi

      Älä kiusaa tunnevammaisia.

    Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      500
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    Aihe