Huvittavaa miten paljon joku Trump kiinnostaa

siis täällä, vaikka hänen tekemisillään ei ole mitään vaikutusta syrjäytyneen suomalaisen elämään.
1272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Sen sijaan Trumpin haukkuminen liittyy, koska kyseessä on saman länsimaita riivaavan ja kaivavan suvakkiaatteen ilmentymästä.

Nuo suvakkiaatteet on länsimaiden mätäpaise ja ruttotauti. Tarkoituksena on lopullisesti tuhota valkoinen rotu maailmasta. Valkoiset ln jo nyt pieni vähemmistö maailmassa ja nuo suvakit, osa tietäen osa tietämättään pahuuden airueet, yrittävät tuhota eurooppalaisen Euroopan.

Äänestä

"TRUMP" = Englannissa PIERU

Äänestä

Trumpin tekemiset eivät kiinnosta kuin punikkiapinoita, niin Suomessa kuin jenkeissäkin.

Äänestä
  • Minusta näyttää että ihan muut kuin punaiset pitää trumppia suurena sankarina.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minusta näyttää että ihan muut kuin punaiset pitää trumppia suurena sankarina.

    Näin on, mutta punikkidemarit yrittävät nostaa Trumppia syytteeseen ja syyllistää häntä milloin mistäkin asiasta. Tämä viimeisin kotietsintä oli jo kaikkien aikojen pohjanoteeraus.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Näin on, mutta punikkidemarit yrittävät nostaa Trumppia syytteeseen ja syyllistää häntä milloin mistäkin asiasta. Tämä viimeisin kotietsintä oli jo kaikkien aikojen pohjanoteeraus.

    Hajoa niihin punikkiharhoihisi. Se on kuule trumppi kohta oikeudessa. Syytteinä capitol hillin mellakkaan yllytys ja vakoilu. Jotain tuollaista siltä trumpilta saattoi odottaa. Todellinen pohjanoteeraus koko sälli. En olisi uskonut että buska junioria tyhmempää pressaa valitsevat mutta olin väärässä.

    Äänestä

Jos Trump valitaan vielä uudelleen presidentiksi, voidaan kai sanoa,että on yhtä laadutonta asioiden hoitoa kuin Venäjällä

Äänestä
  • Onko Suomessa laadukasta asioiden hoitoa?

    Äänestä

  • Demokraatit tekevät koko ajan vaalityötä Trumpin hyväksi vainoamalla häntä. Voi sitä ilon ja naurun remakkaa meilläkin kun Trumpista tulee jälleen pressa ensi vaaleissa.

    Äänestä

Eduskunnan korruptio-YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN, iso talousrikollisuus, Suomen valtion ja eläkerahastojen ryöstämiset, AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihtaneiden pörssirikollisten liiveihin, ovat juurikin samaa Trumpismia, kuin AutokratiaUsassa ja sellaisena niitä pitäisi eduskunnassa, ministeriöissä, VVM:ssä ym valtion veroparatiisivuotajissa rikostutkiakin.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17525805/quotsuuri-puhallusquot-tehty-suomen-kansan-eli-valtion-ja-elakerahastoihin

Äänestä

Meidän muiden elämään vaikuttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

siis täällä, vaikka hänen tekemisillään ei ole mitään vaikutusta syrjäytyneen suomalaisen elämään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu