Arvelluttavaa toimintaa

Anonyymi

Ollaan oltu yhdessä kohta 30v. Nyt selvisi että mieheni on hakenu seuraa monista deittisovelluksista ainakin 4v. ajan. Jäi kiinni nyt, ei koskaan kertonu mulle. Mistä mä tiiän et mitä on puuhannu ja ketä mahd. pannu.? Väittää et mitään ei koskaan tapahtunu.
Onko miehen touhu mielestäsi pettämistä?

10

976

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tottakai on pettämistä kun on tehnyt tuon selkäsi takana ja kontaktoinut muita naisia. Ällöttävä ukko!

    • Anonyymi

      On, koska tehnyt salassa selkäsi takana. Eri asia, jos yhdessä olette sopineet homman olevan ok.

    • Anonyymi

      on.
      tarkista ettet ole saanut ei-toivottuja tuliasia .

    • Anonyymi

      Käsittääkseni noilla sivuilla kuitenkin harvemmin käy flaksi. Varsinkin jos miehesi on tavallinen perusjamppa. Riippuu vähän myös hänen sosiaalisista taidoista. Kyllä tuo silti pettämistä on. Mieti rauhassa mitä teet. Mulla on sosiaalisesti aika kehnoilla taidoilla oleva mies, joka teki tuota touhua. Koska olemme jo vanhempia ja yli 30 v kimpassa, en vaan kyennyt eroamaan. Mulla hajoo pää erosta. Sen vuoksi sitten kärsin nyt liitossa, jossa en osaa unohtaa enkä oikein antaa kunnolla anteeksi. Meillä oli kuitenkin hyvä liitto siihen saakka. Mulle tää on nyt lähempänä kärsimystä.

      • Anonyymi

        Tuntuuhan tuo pää hajoavan kun mietit tuota miehesi sikamaista käytöstä - se muuten kertoo, ettei arvosta parisuhdettaan saatikka sinua. Kukaan fiksu mies ei menisi tuollaiselle sivustolle, kävipä flaksi tai ei.

        Entäpä jos flaksi olisi käynyt? Olisiko miehesi lähtenyt samoin tein? Luultavasti eli siis kyse on siitä, milloin löytyy parempi ja sinä olet se "paremman puutteessa" vararengas.

        EN ikinä suostuisi moiseen ja yhdessäolovuosia yli 40. Aikoinaan mies pussasi jonkun kanssa selkäni takana ja sekin oli kriisin paikka, vaikka vielä suht nuoria oltiin ja kaipa ajattelemattomuus kuului silloin kuvioihin; enää ei pitäisi ja se on meillä nykyään kerrasta poikki!


    • Anonyymi

      Osa miehistä voi käydä sivustoilla pelkän uteliaisuuden ja seksuaalisen kiihokkeen toivossa.

      • Anonyymi

        Samoin naisista.
        Mielestäni mies teki valinnan jo silloin, kun alkoi juoda kaikki vapaaillat.


      • Anonyymi

        Ai, parinhaku sivustoilla? No, selitys tuokin!


    • Anonyymi

      Pettäminen voi olla mielessä, mutta vaikka miehenä on kuinka noilla sivuilla, ei tarkoita, että oikeasti pettää. Miehistä on vaan niin paljon ylitarjontaa.
      Jos miehellä on puhelimen piilottelua kuin rakkain aarre ja omituisia menoja. Ehkä sitten kannattaa epäillä.
      Monet miehet on sivuilla katsomassa naisten kuvia ja tyydyttävässä itseään. Miehet tarvitsevat laukemista vaan paljon useammin mitä avioliitossa saa seksin kautta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      84
      3432
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      25
      2023
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      194
      1931
    4. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      342
      1319
    5. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      85
      1299
    6. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      89
      1137
    7. Varoitus kyläläisille Suomussalmella

      Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo
      Suomussalmi
      12
      935
    8. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      82
      933
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      23
      855
    10. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      61
      790
    Aihe