Ollaan oltu yhdessä kohta 30v. Nyt selvisi että mieheni on hakenu seuraa monista deittisovelluksista ainakin 4v. ajan. Jäi kiinni nyt, ei koskaan kertonu mulle. Mistä mä tiiän et mitä on puuhannu ja ketä mahd. pannu.? Väittää et mitään ei koskaan tapahtunu.
Onko miehen touhu mielestäsi pettämistä?
Arvelluttavaa toimintaa
10
1049
Vastaukset 10
- Anonyymi
Tottakai on pettämistä kun on tehnyt tuon selkäsi takana ja kontaktoinut muita naisia. Ällöttävä ukko!
- Anonyymi
On, koska tehnyt salassa selkäsi takana. Eri asia, jos yhdessä olette sopineet homman olevan ok.
- Anonyymi
on.
tarkista ettet ole saanut ei-toivottuja tuliasia . - Anonyymi
Käsittääkseni noilla sivuilla kuitenkin harvemmin käy flaksi. Varsinkin jos miehesi on tavallinen perusjamppa. Riippuu vähän myös hänen sosiaalisista taidoista. Kyllä tuo silti pettämistä on. Mieti rauhassa mitä teet. Mulla on sosiaalisesti aika kehnoilla taidoilla oleva mies, joka teki tuota touhua. Koska olemme jo vanhempia ja yli 30 v kimpassa, en vaan kyennyt eroamaan. Mulla hajoo pää erosta. Sen vuoksi sitten kärsin nyt liitossa, jossa en osaa unohtaa enkä oikein antaa kunnolla anteeksi. Meillä oli kuitenkin hyvä liitto siihen saakka. Mulle tää on nyt lähempänä kärsimystä.
- Anonyymi
Tuntuuhan tuo pää hajoavan kun mietit tuota miehesi sikamaista käytöstä - se muuten kertoo, ettei arvosta parisuhdettaan saatikka sinua. Kukaan fiksu mies ei menisi tuollaiselle sivustolle, kävipä flaksi tai ei.
Entäpä jos flaksi olisi käynyt? Olisiko miehesi lähtenyt samoin tein? Luultavasti eli siis kyse on siitä, milloin löytyy parempi ja sinä olet se "paremman puutteessa" vararengas.
EN ikinä suostuisi moiseen ja yhdessäolovuosia yli 40. Aikoinaan mies pussasi jonkun kanssa selkäni takana ja sekin oli kriisin paikka, vaikka vielä suht nuoria oltiin ja kaipa ajattelemattomuus kuului silloin kuvioihin; enää ei pitäisi ja se on meillä nykyään kerrasta poikki!
- Anonyymi
Osa miehistä voi käydä sivustoilla pelkän uteliaisuuden ja seksuaalisen kiihokkeen toivossa.
- Anonyymi
Samoin naisista.
Mielestäni mies teki valinnan jo silloin, kun alkoi juoda kaikki vapaaillat. - Anonyymi
Ai, parinhaku sivustoilla? No, selitys tuokin!
- Anonyymi
Pettäminen voi olla mielessä, mutta vaikka miehenä on kuinka noilla sivuilla, ei tarkoita, että oikeasti pettää. Miehistä on vaan niin paljon ylitarjontaa.
Jos miehellä on puhelimen piilottelua kuin rakkain aarre ja omituisia menoja. Ehkä sitten kannattaa epäillä.
Monet miehet on sivuilla katsomassa naisten kuvia ja tyydyttävässä itseään. Miehet tarvitsevat laukemista vaan paljon useammin mitä avioliitossa saa seksin kautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1491215Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1191038Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset214780En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58765- 63725
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä25716- 135696
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57622- 44621
Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan
Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss58554