Haluan löytää edullisen = halvan ja hyvän kasvovoiteen , onko ehdotuksia ?
Mieluiten hajusteeton, kuivalle ja herkälle iholle sopivan . Ja kyseessä aikuinen nainen.
Mieluiten vielä sellaisen jota ei tarvitse tilata verkkokaupasta!
Onko mahdoton tehtävä ?
Halpa& hyvä- onnistuuko
11
175
Vastaukset
- Anonyymi
Onko liikkumaetäisyydelläsi Yliopiston apteekki? Itse käytän ko. apteekin omaa ihonhoitotuotesarjaa. Kasvovoiteissa on valinnanvaraa erilaisiin tarpeisin. Tuoksuttomia, hyviä ja kohtuuhintaisia (alle 20 €).
- Anonyymi
No kun ei ole ya apteekkia lähellä - ikävä kyllä! Tuo ya sarja kyllä kiinnostaa kovasti, onkohan kuinka väkevästi hajustettu ?
Mietin jo verkkotilausta… - Anonyymi
Kumpaako käytät tuota ya normisarjaa vai luonnonkosmetiikkaa ?
- Anonyymi
The Inkey List -tuotesarja on hyvä ja edullinen. Saa ainoastaan verkosta tilaamalla.
- Anonyymi
Noi ya:t ei ole hajusteettomia!
- Anonyymi
On sekä hajusteettomia että miedosti hajustettuja!
- Anonyymi
Apteekkiin, siellä myös neuvotaan sinua.
- Anonyymi
Apteekissa kalliita tuotteita!
- Anonyymi
Itte oon huomannut, että ihan perusvoide ( ittellä ceralan tai ceralan plus ) riittää ja on parasta iholleni.
Jos käytän kaikenmaailman puhfistusaineita, kasvovesiä, seerumeita, päivä - ja yövoitrota jne… minun ihoni on huonommassa kunnossa! - Anonyymi
Itse tykkään Whamisan kasvovoiteesta! Sopiva ainaki itselle sekä hinnan että laadun puolesta 😊
Ja vielä linkki:
https://nenna.fi/product/whamisa-water-cream-kosteuttava-kasvovoide - Anonyymi
Ihan vahingossa törmäsin S-marketin hyllyssä voiteisiin, jotka on osa ketjun uutta yhteistyökuviota ranskalaisen Carrefourin kanssa. Mielenkiinnosta nappasin mukaan tuubin, jossa luki sopivan sekä kasvoille että vartalolle. Nimeltään Soft, sisältää jojobaa ja E-vitamiinia. 75 ml tuubi maksoi jotakin kaksi euroa. Kasvoille olen kokeillut vain kerran, mutta ihan kelpo tuote, ja käsiin imeytyi nopsasti. Saatavilla myös isossa purkissa. Jos ei sovi kasvoille, ei ollut kallis ostos, jos käyttää vaikka käsiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-729733Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1409337Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1056769Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1985178- 1734919
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1443734- 1702571
- 762539
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1642403- 582232