Tuolla aiemmin joku kysyi miten joutuu estolistalle. No, muutama päivä sitten en vastannut miehen aloitusviestiin ja hän oli blokannut minut. Aika raukkamaista käytöstä, pelin henkeen kuuluu, että vastataan vaan kiinnostaville. Minullekin vastaa vaan osa miehistä, ei läheskään kaikki. Ei niistä voi mitenkään suuttua. Varmasti mies olisi suuttunut vielä enemmän, jos olisin laittanut miehelle, ettet ole tyyppiäni tms.
En vastannut - blokattiin
Anonyymi
10183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tuolla miehellä ei näköjään ole muuta tekemistä kuin roikkua deittipalztalla, kun on noin kärsimätön. Ehkä joku jolla ei ole työtä, harrastuksia eikä kavereita ja koko elämä pyörii netissä. Itse kyllä jaksan odottaa vastausta pari viikkoakin. Tajuan että toisella on elämää myös netin ulkopuolella ja etten luultavasti ole hänen ainoa mätsinsä. Jos hän ei reagoi mitenkään kuukaudenkaan päästä, päättelen ettei häntä kiinnosta ja poistan hänet.
Tottakai blokataan jos alotusviestiin ei vastata.
Tai poiatetaan match tinderissä. Mitä sitä siihen jättää roikkumaan ja tinderissä samaa naamaa ei tule pitkään aikaan enää turhaan vastaan.
Todella raukkamaista käytöstä sekä tinderissä, että täällä. Ja varsinkin tinderissä ei jakseta muutamaa tuntia odottaa vastausta. En todellakaan päivystä 24/7 kummassakaan, vaan minulla on muutakin elämää. Moni hyvä juttu voi mennä ohi näillä hätähousuilla.. : D
Itse kommentoin n. 2 vrk:sta.
Naisissa on paljon eriyisesti tindereissä tyyppejä jotka reagoi matchin aloitukseen poistamalla koko matchin.
Itse en asiaa enää sen kummemmin enää mieti koska tälläseen tottuu. Tosin omat käytöstavat myös muuttuvat blokkauksineen ja ghostauksineen yhtä tylyiksi.
"Moni hyvä juttu voi mennä ohi näillä hätähousuilla"
Eiköhän se ole jokaisen oma asia, missä aikataulussa toimii. Ei luulisi olevan aihetta muilla huolestua.
Avaaja on ilmeisesti naisoletettu. En ymmärrä hänen kertomaansa naisen logiikkaa (?).
Jos et kerran halunnut vastata miehelle, mitä merkitystä voisi olla sillä, että sinut on blokattu. Asianhan pitäisi olla samantekevä, koska et halunnut miehen kanssa yhteydenpitoa.
Mistä muuten johtuu oletus miehen "suuttumisesta"? Hän blokkasi, koska olet ulkona hänen kiinnostuksiensa piiristä vastaamattomuutesi vuoksi.
Tämä kyllä kuullostaa järkevältä oletukselta, kukaan ei halua olla toisen aikataulun alla etenkään heti alussa kun yiedetään koko deittikuvioiden pinnallisuus
Siis kerääkö aloittaja jotain mätsihaaremia:D? Aloittaja kirjoitti, että vastataan vain kiinnostaville. No, tämä mies ei sitten ollut kiinnostava, vai oliko? Ja nyt harmittaa kun mies laittoi estolistalle?
Älä tykkää miehistä joiden kanssa et halua jutella, vai hiveleekö tuhannet mätsit egoa?
Heh, eipä täällä treffipalstalla ole mitään matchejä... Eli se siitä keräämisestä...
Tapasin vuosi sitten naishenkilön joka kertoi tavatessa että kun laittoi profiilinsa "pois näkyvistä" niin takaisin tullessa oli tykkäykset tippuneet alas😀
Kehoitin laittamaan tykkäykset taas päälle.
Eli se oli siinä.