Uskomme molemmat jumalaan mutta emme ole mitään kiihkouskovaisia. Emme esim käytä alkoholia ollenkaan emmekä kiroile ja pyrimme elämään normaalin asiallisen kansalaiaen tavoin. Baareissa emme käy mutta kuuntelemme monenlaista musaa. Pornoa emme katso.
Olemme olleet yhdessä yli 10 vuotta. Olen luottanut mieheeni 100% eikä ole kpskaan toiset naisetkäyneet moelessäkään baikka mies on pitkiä päiviä töissä, myös toisinaan työreissujen vuoksi yötä kotoa poissa,, matkustellut yksin ja harrastanu harrstuksia jotka vieneet monta tuntia kerrallaan eli kaiken kaikkian ollut paljon poissa kotoa. Lyotto ollut luja. Mutta tänä keväänä aivan yhtäkkiä jostain kumman ayystä jota en osaa selittää iski päähäni toisen naisen majdollosuus ja tuo tunne ei vain häivy päästäni. En ole koskaan ollut mustasukkainen joten tämä tunne on aivan kamalaa. Tuntuu että parisuhteemme on ihan kriisissa tämän tuntemukseni vuoksi. Molemmat haluaa jatkaa suhteessa ja mies s oo rakstavans minnua ja että olen hänen elämänsä rakkaus.
Kysyin mieheltä että voiko hän jumlan ailmien edessä luvata ettei ole toista naista niin kuulemma voi aivan vrmaati ja hyvällä omalla tunnolla. Tuo on paljon luvattu ja ymmärrän ettei mies uskaltais tuollaini luvata jos noin ei olisi.
MUTTA tämä tunne ei lähde enää pous!! En tiedä miksi. Olen yrittänyt ajatella järkevästi ja luottaa mieheen sekä uskoa hänen puheisiinsa.
Jotenkin mies on ollut jollain tapaa ikäänkuin poissaoleva vaikka olisi läsnä. Vaikka istuisimme vierekkäin, hän tuntuu poissaolevata, muualla, en osa selittää ja tuo tuntemukseni jerätti epäilyn toisesta naisesta.
Taistelen tunnetta vastaan. Pelkään että epäilyni pilaa suhteemme. Mies on ollut hyvin kärsivällinen, välillä tuskastuu mutta etupäässä ollut kuin viilipytty kyselyjeni ja epäilyjeni edessä.
Mitä jatuksia herättää?
Anonyymi
0
169
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380