Niin sitten en kelpaa. Sille ei voi mitään.
Jos en kelpaa kellekään naiselle
Anonyymi
1677
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei niin.
Alemman tason mies.
0ikeat miehet vie kaikki naiset.
Miesten markkina-arvoa nostaa huimasti se jos mies on samaan aikaan hauskuuttaja ja tyhjäpää. Tiedän että nämä termit voidaan tulkita eri tavoin eri ihmisten mielissä, mutta tältä tilanne näyttäytyy omissa silmissäni. Ongelmani parisuhdemarkkinoilla on että mietin liikaa eikä uskoa pariutumiseen enää ole. Vielä merkittävämpi juttu on se etten edes ole mukana missään parisuhdesaiteilla, sovelluksissa, sokkotreffeillä tai muussakaan. Myönnettäköön, että en edes yritä. Silti tämä koko aihepiiri vaivaa mieltäni. Miksi? - Sivusta (sukupuolellani ei ole väliä vaikka se onkin mies ;).
Nimenomaan niin.
Jos et kelpaa naisElle, niin sitten se on siinä, on vain hyväksyttävä tilanne ja uutta matoa koukkuun, ehkä kelpaa muille naisIlle.
No mä mietin vaikka mun serkkua, niin en äkkiä keksi naista, joka hänestä vois kiinnostua. Mies vaihtaa vaatteet varmaan sitten kun ne häviää tomuna tuuleen. Vie roskia pois, kun ei sovi niitten kanssa kämppään.
Ja sitten se sosiaalisuus... tai no... ei sitä ole....
Mutta ehkä löytyis sillekin joku... onhan näitä maahisia naisissakin. Mutta äitiä ei taida löytyä...
Kaipaako serkkusi naisseuraa tai seuraa ylipäätään?
Tiedän ihmistyypin joka viihtyy parhaiten yksin.
En ole kysellyt... eikä se juuri hakeudu seuraan missään.
No eikös tuo vastaa kysymykseen?
Ihmisen joka ei välitä seurasta ei tarvitse välittää siitä, että kiinnostaako hän muita. Tosi erakolla se on pikemminkin toisin päin.
Joo... mutta se, että ymmärtääkö joku olevansa erakko, on eri juttu...
Voihan joku toivoa, että joku huomaisi tai lähestyessä ei ymmärrä haisevansa, koska on liksiset vaatteet, ei ole käynyt päiviin suihkussa tai on niin päissään, että kuka tahaansa pysyisi loitolla...
Lisäksi jos sosiaaliset taidot on liki nolla, niin eipä siinä sit voi mitään.
Siis tosi erakollahan se lähtee niin päin, että täytyy vähän näytellä hullua ja haista pahalle, jotta ymmärtäisivät pysyä loitolla.
Mistäs sinä tiedät mitä vedätystä se serkkusi maalaa.
No esimerkkinä laitoin...
Mutta ei kaikista vaan ole olemaan toisen ihmisen kanssa, halusi tai ei...se oli se pointti.
Niin minäkin. Viihdyn parhaitan itseni ja kissani kanssa.
.👩🐱👤
Niin minäkin. Viihdyn parhaitan itseni ja kissani kanssa.
.👩🐱👤
... vaikka välillä iskeekin mielenhäiriö ja miettii et voisi siinä olla joku keskustelukumppani vierellä.
Ei oo häpee olla kranttu.
Sinun pitää muuttaa asennettasi niin sitten kelpaat. Naiset eivät tykkää epävarmoista miehistä. Siis suurin osa naisista.
Joisit viinaa niin kelpaisit naisille. Vain viinaa juomalla voit kelvata naisille.
T: viinamies