Keski-iän saavuttanut mies lähti yksin (sinkku!) merille juuri ostamallaan purjeveneellä. Hänellä ei ollut aiempaa kokemusta purjehtimisesta eikä mukanaan matkalle edes merikarttaa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c0847590-a6bc-4cd0-a774-3231fe30c7af
Mies päätyi kolmesti avutarpeeseen merihädässä muutaman päivän aikana. Lopulta hän ajoi veneensä karille Kotkan edustalla, ja mies pelastautui kahlaamalla viereiselle saarelle.
Meripelastaja kertoi: "Hän oli sen verran väsynyt ja turhautunut omaan seikkailuunsa, että halusi luovuttaa veneen pois."
Purjevene on nyt hylkynä merellä. Keski-iän kriisi päättyi kuitenkin onnellisesti, koskei henkilvahinkoja sentään syntynyt.
Sinkun keski-iän kriisi päätyi karille
7
59
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä se on parempi pysyä neljän seinän. Jos lähdet vesille tai metsään, niin eksyt.
- Anonyymi
Olisi kannattanut juoda viinaa niin ei olisi tuokaan karille ajanut vaan seikkailisi parhaillaan Karibianmeren leppoisissa merituulissa vapaana miehenä.
- Anonyymi
Todellisuus pahasti kateissa miehellä.
- Sheena- Anonyymi
Ei se välttämättä ole. Keski-iässä alkaa tuntumaan, että elämä on vähissä, ja jos ei ole ehtinyt seikkailemaan, niin sitten viimeistään on lähdettävä. Nyt vain miehen tuli yliarvioitua oma taitotasonsa. Mutta joka tapauksessahan seikkailu oli ainutlaatuinen miehelle.
- Anonyymi
Nyt oli seikkailu! Aika suloinen tapaus.
- Anonyymi
Vähän noloo olisko sinkkumies ja purjevene tarvinnut sinkkunaisesta emännän ja kapteenin voi voi sentään tommosii ne korkeastikoulutetut jännämiehet on eli tehdään jänniä asioita huumepäissään
Jos tarkoitus oli herättää naisten huomio, purjehdus meni aika hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135