Voisinpa sanoa

Anonyymi

että ei juttu meillä olis varmaan toiminut, en oo meinaan ihan niin kiltti ja säyseä kuin luulet. Sä tarviit helpomman, joka palvoo sua kybällä,

17

156

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tiedän. Me ei sovita yhteen. En kestä sua

    • Anonyymi

      Vaikean henkilön kanssa ei tuu mistään mitään.

    • Anonyymi

      Jep, ja sellaisen olen löytänytkin

    • Anonyymi

      Toivottavasti ei sentään palvovaa ihmistä tartte hän. Kyllä ihmisillä on hyvä jotain mielipiteitä ja särmää olla.

      Itsekin vaikutan varmasti monesta ihmisestä kiltiltä ja säyseältä, mutta en mie nyt sentään niin helppo oikeasti ole. Aika harva varmaan lopulta on, ellei täysin alistu suhteessa.

    • Anonyymi

      Vähän sama itselläkin tai tavallaan, miten sen nyt ottaa. Pitkään kuuntelen ja jaksan ymmärtää ja oikeasti haluankin ymmärtää vastapuolta. Olen joskus liiankin kiltti ja mietin aina sitä että toisella on syynsä käyttäytyä vaikka kuinkakin huonosti.
      Sitten jos kuitenkin liikaa tulee koettua epäoikeudenmukaisuutta toisen osalta ilkeyttä ja haukkumista niin jossain kohtaa tulee raja vastaan. Sitten tulee sanottua takaisin ja alkaa käyttäytymään samoin kuin toinen, loukaten
      Tiedostan tämän ja en pidä siitä puolesta itsessäni. Joskus vaan loukaannuttua ja tunteiden vallasssa ollessaan käyttäytyy kuin joku teini hormoonipuuskassaan.
      -sivusta

    • Anonyymi

      Alottaja tässä mielenkiinnolla luki sepustuksenne. Siellä osa jo vastailikin ja tuntui haluavan kiltin, säyseän tossukan kumppanikseen ja osa kertoili pitkät listat itsestään. Ette kyllä aloitusta ymmärtäneet, olen ihan kiltti, mutta en palvo ketään ja loukattuna tottakai puolustaudun, ihanniinkuin moni muukin ja keinojahan ihmisillä on lukuisia.

    • Anonyymi

      En halua miestä, joka palvoo minua, vaan tervejärkisen ja rakentavaan vuorovaikutukseen kykenevän.

      Haluan, että mies kuulee, näkee ja hyväksyy minut sellaisena kuin olen. Kunnioitus, luottamus ja avoimuus ovat jokaisen suhteen peruspilareita.

      Itse olen järkeen ja käytäntöön nojaava ihminen.

      J-nainen

      • Anonyymi

        Jokainen meistä varmasti haluaa tulla kuulluksi ja nähdyksi 🤔


      • Anonyymi

        Lisäyksenä se tärkein, rehellisyys.

        J-nainen


    • Anonyymi

      Miksi ajattelet näin hänestä " sä tarviit helpomman, joka palvoo sua kybällä". Tämä aloittajalle.

      • Anonyymi

        Aloittaja pitää itseään arvottomana, hänelle sopimattomana?


    • Anonyymi

      Aloittaja, pelkäätkö rakastaa häntä? Miksi?

    • Anonyymi

      Meillä ois voinu hyvinkin onnistua vaikka ollaan aika erilaisia.

    • Anonyymi

      Huhhuh vai palvojan. En kyllä sellaista haluaisi, vaan miehen, josta on minulle vastusta.

    • Anonyymi

      Mä taitaisin palvoa ihan kybällä miestä, joka on kiltti ja ihana. Sanoinkin hänelle kerran, että hän on niin sovitteleva luonne. Mutta olen liian vanha eikä ulkonäkönikään ole hänen tasoaan. Olen lihonutkin. Kamalaa rakkauden tuhlausta tämä yksipuolinen ihailu. Jo vuodesta 2019.

    • Anonyymi

      Tuhlatkaa tunteenne irl.

    • Anonyymi

      Aikooko aloittaja vastailla kysymyksiin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      4
      3118
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      9
      2148
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      115
      1766
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1096
    5. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      992
    6. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      129
      986
    7. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      35
      774
    8. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      53
      733
    9. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      67
      701
    10. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      30
      665
    Aihe