Voisinpa sanoa

Anonyymi

että ei juttu meillä olis varmaan toiminut, en oo meinaan ihan niin kiltti ja säyseä kuin luulet. Sä tarviit helpomman, joka palvoo sua kybällä,

17

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tiedän. Me ei sovita yhteen. En kestä sua

    • Anonyymi

      Vaikean henkilön kanssa ei tuu mistään mitään.

    • Anonyymi

      Jep, ja sellaisen olen löytänytkin

    • Anonyymi

      Toivottavasti ei sentään palvovaa ihmistä tartte hän. Kyllä ihmisillä on hyvä jotain mielipiteitä ja särmää olla.

      Itsekin vaikutan varmasti monesta ihmisestä kiltiltä ja säyseältä, mutta en mie nyt sentään niin helppo oikeasti ole. Aika harva varmaan lopulta on, ellei täysin alistu suhteessa.

    • Anonyymi

      Vähän sama itselläkin tai tavallaan, miten sen nyt ottaa. Pitkään kuuntelen ja jaksan ymmärtää ja oikeasti haluankin ymmärtää vastapuolta. Olen joskus liiankin kiltti ja mietin aina sitä että toisella on syynsä käyttäytyä vaikka kuinkakin huonosti.
      Sitten jos kuitenkin liikaa tulee koettua epäoikeudenmukaisuutta toisen osalta ilkeyttä ja haukkumista niin jossain kohtaa tulee raja vastaan. Sitten tulee sanottua takaisin ja alkaa käyttäytymään samoin kuin toinen, loukaten
      Tiedostan tämän ja en pidä siitä puolesta itsessäni. Joskus vaan loukaannuttua ja tunteiden vallasssa ollessaan käyttäytyy kuin joku teini hormoonipuuskassaan.
      -sivusta

    • Anonyymi

      Alottaja tässä mielenkiinnolla luki sepustuksenne. Siellä osa jo vastailikin ja tuntui haluavan kiltin, säyseän tossukan kumppanikseen ja osa kertoili pitkät listat itsestään. Ette kyllä aloitusta ymmärtäneet, olen ihan kiltti, mutta en palvo ketään ja loukattuna tottakai puolustaudun, ihanniinkuin moni muukin ja keinojahan ihmisillä on lukuisia.

    • Anonyymi

      En halua miestä, joka palvoo minua, vaan tervejärkisen ja rakentavaan vuorovaikutukseen kykenevän.

      Haluan, että mies kuulee, näkee ja hyväksyy minut sellaisena kuin olen. Kunnioitus, luottamus ja avoimuus ovat jokaisen suhteen peruspilareita.

      Itse olen järkeen ja käytäntöön nojaava ihminen.

      J-nainen

      • Anonyymi

        Jokainen meistä varmasti haluaa tulla kuulluksi ja nähdyksi 🤔


      • Anonyymi

        Lisäyksenä se tärkein, rehellisyys.

        J-nainen


    • Anonyymi

      Miksi ajattelet näin hänestä " sä tarviit helpomman, joka palvoo sua kybällä". Tämä aloittajalle.

      • Anonyymi

        Aloittaja pitää itseään arvottomana, hänelle sopimattomana?


    • Anonyymi

      Aloittaja, pelkäätkö rakastaa häntä? Miksi?

    • Anonyymi

      Meillä ois voinu hyvinkin onnistua vaikka ollaan aika erilaisia.

    • Anonyymi

      Huhhuh vai palvojan. En kyllä sellaista haluaisi, vaan miehen, josta on minulle vastusta.

    • Anonyymi

      Mä taitaisin palvoa ihan kybällä miestä, joka on kiltti ja ihana. Sanoinkin hänelle kerran, että hän on niin sovitteleva luonne. Mutta olen liian vanha eikä ulkonäkönikään ole hänen tasoaan. Olen lihonutkin. Kamalaa rakkauden tuhlausta tämä yksipuolinen ihailu. Jo vuodesta 2019.

    • Anonyymi

      Tuhlatkaa tunteenne irl.

    • Anonyymi

      Aikooko aloittaja vastailla kysymyksiin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      41
      4628
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2504
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1014
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1005
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      68
      879
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      113
      868
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      844
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      795
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      780
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      736
    Aihe