Voisinpa sanoa

Anonyymi

että ei juttu meillä olis varmaan toiminut, en oo meinaan ihan niin kiltti ja säyseä kuin luulet. Sä tarviit helpomman, joka palvoo sua kybällä,

17

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tiedän. Me ei sovita yhteen. En kestä sua

    • Anonyymi

      Vaikean henkilön kanssa ei tuu mistään mitään.

    • Anonyymi

      Jep, ja sellaisen olen löytänytkin

    • Anonyymi

      Toivottavasti ei sentään palvovaa ihmistä tartte hän. Kyllä ihmisillä on hyvä jotain mielipiteitä ja särmää olla.

      Itsekin vaikutan varmasti monesta ihmisestä kiltiltä ja säyseältä, mutta en mie nyt sentään niin helppo oikeasti ole. Aika harva varmaan lopulta on, ellei täysin alistu suhteessa.

    • Anonyymi

      Vähän sama itselläkin tai tavallaan, miten sen nyt ottaa. Pitkään kuuntelen ja jaksan ymmärtää ja oikeasti haluankin ymmärtää vastapuolta. Olen joskus liiankin kiltti ja mietin aina sitä että toisella on syynsä käyttäytyä vaikka kuinkakin huonosti.
      Sitten jos kuitenkin liikaa tulee koettua epäoikeudenmukaisuutta toisen osalta ilkeyttä ja haukkumista niin jossain kohtaa tulee raja vastaan. Sitten tulee sanottua takaisin ja alkaa käyttäytymään samoin kuin toinen, loukaten
      Tiedostan tämän ja en pidä siitä puolesta itsessäni. Joskus vaan loukaannuttua ja tunteiden vallasssa ollessaan käyttäytyy kuin joku teini hormoonipuuskassaan.
      -sivusta

    • Anonyymi

      Alottaja tässä mielenkiinnolla luki sepustuksenne. Siellä osa jo vastailikin ja tuntui haluavan kiltin, säyseän tossukan kumppanikseen ja osa kertoili pitkät listat itsestään. Ette kyllä aloitusta ymmärtäneet, olen ihan kiltti, mutta en palvo ketään ja loukattuna tottakai puolustaudun, ihanniinkuin moni muukin ja keinojahan ihmisillä on lukuisia.

    • Anonyymi

      En halua miestä, joka palvoo minua, vaan tervejärkisen ja rakentavaan vuorovaikutukseen kykenevän.

      Haluan, että mies kuulee, näkee ja hyväksyy minut sellaisena kuin olen. Kunnioitus, luottamus ja avoimuus ovat jokaisen suhteen peruspilareita.

      Itse olen järkeen ja käytäntöön nojaava ihminen.

      J-nainen

      • Anonyymi

        Jokainen meistä varmasti haluaa tulla kuulluksi ja nähdyksi 🤔


      • Anonyymi

        Lisäyksenä se tärkein, rehellisyys.

        J-nainen


    • Anonyymi

      Miksi ajattelet näin hänestä " sä tarviit helpomman, joka palvoo sua kybällä". Tämä aloittajalle.

      • Anonyymi

        Aloittaja pitää itseään arvottomana, hänelle sopimattomana?


    • Anonyymi

      Aloittaja, pelkäätkö rakastaa häntä? Miksi?

    • Anonyymi

      Meillä ois voinu hyvinkin onnistua vaikka ollaan aika erilaisia.

    • Anonyymi

      Huhhuh vai palvojan. En kyllä sellaista haluaisi, vaan miehen, josta on minulle vastusta.

    • Anonyymi

      Mä taitaisin palvoa ihan kybällä miestä, joka on kiltti ja ihana. Sanoinkin hänelle kerran, että hän on niin sovitteleva luonne. Mutta olen liian vanha eikä ulkonäkönikään ole hänen tasoaan. Olen lihonutkin. Kamalaa rakkauden tuhlausta tämä yksipuolinen ihailu. Jo vuodesta 2019.

    • Anonyymi

      Tuhlatkaa tunteenne irl.

    • Anonyymi

      Aikooko aloittaja vastailla kysymyksiin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      70
      3831
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      88
      3199
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      103
      2463
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      15
      1669
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      71
      1445
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      97
      1323
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      50
      1276
    8. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      55
      1083
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      56
      1050
    10. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1031
    Aihe