Voisinpa sanoa

Anonyymi

että ei juttu meillä olis varmaan toiminut, en oo meinaan ihan niin kiltti ja säyseä kuin luulet. Sä tarviit helpomman, joka palvoo sua kybällä,

17

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tiedän. Me ei sovita yhteen. En kestä sua

    • Anonyymi

      Vaikean henkilön kanssa ei tuu mistään mitään.

    • Anonyymi

      Jep, ja sellaisen olen löytänytkin

    • Anonyymi

      Toivottavasti ei sentään palvovaa ihmistä tartte hän. Kyllä ihmisillä on hyvä jotain mielipiteitä ja särmää olla.

      Itsekin vaikutan varmasti monesta ihmisestä kiltiltä ja säyseältä, mutta en mie nyt sentään niin helppo oikeasti ole. Aika harva varmaan lopulta on, ellei täysin alistu suhteessa.

    • Anonyymi

      Vähän sama itselläkin tai tavallaan, miten sen nyt ottaa. Pitkään kuuntelen ja jaksan ymmärtää ja oikeasti haluankin ymmärtää vastapuolta. Olen joskus liiankin kiltti ja mietin aina sitä että toisella on syynsä käyttäytyä vaikka kuinkakin huonosti.
      Sitten jos kuitenkin liikaa tulee koettua epäoikeudenmukaisuutta toisen osalta ilkeyttä ja haukkumista niin jossain kohtaa tulee raja vastaan. Sitten tulee sanottua takaisin ja alkaa käyttäytymään samoin kuin toinen, loukaten
      Tiedostan tämän ja en pidä siitä puolesta itsessäni. Joskus vaan loukaannuttua ja tunteiden vallasssa ollessaan käyttäytyy kuin joku teini hormoonipuuskassaan.
      -sivusta

    • Anonyymi

      Alottaja tässä mielenkiinnolla luki sepustuksenne. Siellä osa jo vastailikin ja tuntui haluavan kiltin, säyseän tossukan kumppanikseen ja osa kertoili pitkät listat itsestään. Ette kyllä aloitusta ymmärtäneet, olen ihan kiltti, mutta en palvo ketään ja loukattuna tottakai puolustaudun, ihanniinkuin moni muukin ja keinojahan ihmisillä on lukuisia.

    • Anonyymi

      En halua miestä, joka palvoo minua, vaan tervejärkisen ja rakentavaan vuorovaikutukseen kykenevän.

      Haluan, että mies kuulee, näkee ja hyväksyy minut sellaisena kuin olen. Kunnioitus, luottamus ja avoimuus ovat jokaisen suhteen peruspilareita.

      Itse olen järkeen ja käytäntöön nojaava ihminen.

      J-nainen

      • Anonyymi

        Jokainen meistä varmasti haluaa tulla kuulluksi ja nähdyksi 🤔


      • Anonyymi

        Lisäyksenä se tärkein, rehellisyys.

        J-nainen


    • Anonyymi

      Miksi ajattelet näin hänestä " sä tarviit helpomman, joka palvoo sua kybällä". Tämä aloittajalle.

      • Anonyymi

        Aloittaja pitää itseään arvottomana, hänelle sopimattomana?


    • Anonyymi

      Aloittaja, pelkäätkö rakastaa häntä? Miksi?

    • Anonyymi

      Meillä ois voinu hyvinkin onnistua vaikka ollaan aika erilaisia.

    • Anonyymi

      Huhhuh vai palvojan. En kyllä sellaista haluaisi, vaan miehen, josta on minulle vastusta.

    • Anonyymi

      Mä taitaisin palvoa ihan kybällä miestä, joka on kiltti ja ihana. Sanoinkin hänelle kerran, että hän on niin sovitteleva luonne. Mutta olen liian vanha eikä ulkonäkönikään ole hänen tasoaan. Olen lihonutkin. Kamalaa rakkauden tuhlausta tämä yksipuolinen ihailu. Jo vuodesta 2019.

    • Anonyymi

      Tuhlatkaa tunteenne irl.

    • Anonyymi

      Aikooko aloittaja vastailla kysymyksiin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      91
      1607
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      119
      1472
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      71
      1309
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      30
      1222
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      118
      1040
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      991
    7. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      968
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      21
      940
    9. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      66
      828
    10. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      753
    Aihe