Nälkätulee

Etelän maantieltä metsästäjille ensi talvena,Inarin hirvet on ammuttu edellisvuosina sukupuuttoon. Kiitokset Metsähallituksen lupapolitiikalle.
10693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mitä näin hirvittävää seuraavaksi ?

Äänestä

tullaan katsomaan jos joku olisi kuitenkin jäänyt henkiin, hyvä koira kyllä löytää.
Myydään lihat teille sitten, nälkää pitämään.

Äänestä

Inarin metsästäjät ovat vastuullisia ne ravoille ammutut hirvet voitte lahjoittaa nälkäisille torilla siellä Savossa.

Äänestä
  • eikä se liha ole hyvää lihaa , joka päivä juoksutetaan Koira vain vaihtuu , se on niin sanottua hiki lihaa , olen Hirviä pyytänyt koiran kans 25 vuotta , siellä kun on monta miestä pyytämässä , eikä tarvi olla kuin yksi Koira se on menoa , hirvi juoksee tuntikaudet Koiran eessä ja on tietonen ihmisistä niin se juoksee eikä pysähdy, sitten kun monen tunnin juoksun jälkeen se hirvi viimein saadaan ammuttua se liha onhuonoa , sitte onnitellaan ja taputellaan ampujaa hyvähyvä saatiin hirvi .Siihen vielän kaiken kukkuraksi huono laukaus , 9.3 hurautta pitkin hirviä niin onhan siinä sotkua ... suolille kuralaukkuun niin se liha on Koiranruokaa . jos se ajo jatkuu tuntikausia se pitää keskeyttää . jotkut Älykääpiöt vielä pyytää Hirviä kahdella Koiralla , Kaden Koiran käyttö Hirven pyynnissä mielestäni pitää kieltää , minulla on yksi hyvä Hirvi Koira kahta ei tarvi , eilen kaatu taas iso Sonni nahkasarvi , haukku kesti pari tuntia siirtymä noin kilometri . en halua kehua , sanompa kuitenkin kovaan myötätuuleen meni jäljille ja haukku kajahti 1600 m oli matka .

    Äänestä

Tervetuloa jos olette vapaamuurareita.

Äänestä

Etelän riekon ja hirven pyytäjille jotka tulevat ylälappiin tappaan nuita heikkeneviä kantoja , TURPIIN JA ONNEA .

Äänestä
  • Tervetuloa kokeilemaan.

    Äänestä

  • Kyllä kyllä me paikalliset ei käsiä sotketa näihin Etelän Porsaisiin , tyhmyys on tarttuvaa

    Äänestä

Heh,heh,ei ne nälkäiset savolaiset ole mitään saalista saaneet,kaupasta kantavat säkissä poprillia ja nötköttiä.

Äänestä

Miltähän se tuntuu kun joutuu lähtemään pakoon kesken metsästyksen sinne Savoon mamman luokse kakkoselta,myö ei tiedetä täällä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Etelän maantieltä metsästäjille ensi talvena,Inarin hirvet on ammuttu edellisvuosina sukupuuttoon. Kiitokset Metsähallituksen lupapolitiikalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu