Missä haarukassa ovat nykyään,merkki tai monimerkkikorjaamon työnjohdon palkka olettaen että on työkokemusta useamman vuoden verran.
Vaihtelee varmasti alueittain,asiallisia vastauksia kiitos..
Huoltoneuvojan/työnjohtajan palkka korjaamolla
11
2224
Vastaukset
- Anonyymi
jos ikää on yli70 ja tehnyt monlaista työtä ja 0saan melkein mitä vain mutta turha hakea töitä
- Anonyymi
En lähtisi alle 3500-4000 moiseen koiranvirkaan
- Anonyymi
Sain paikan, lisineen noin 4000. En tiedä koiranvirasta mutta sehän mielipide :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sain paikan, lisineen noin 4000. En tiedä koiranvirasta mutta sehän mielipide :)
Tuskinpa vaan sait
- Anonyymi
Yleensä menee toimihenkilö-Tes mukaan eli alkaa noin 1700e/kk mutta kokeneempi saa enemmän. Firmahan yrittää saada sinut töihin mahdollisimman halvalla. Muutaman vuoden kokemuksella palkka on ihan normi duunaritasoa 2000-2500. Kannattaa neuvotella.
- Anonyymi
Asentaja tienaa jo tuon 2500,meinaatko ettei esimiehenä makseta enempää,älä viitsi.
Jos kokemusta vaikka 10v,ei varmaan tarvi alle 3000 palkalla tehdä.- Anonyymi
No siis firmanhan ei tarvitse maksaa TES-palkkaa enempää jos saavat jonkun tekemään sillä summalla. Palkka menee ihan kysynnän ja tarjonnan mukaan. Jos on toinen hakija joka suostuu tekemään halvemmalla niin tottakai firma ottaa sen tekijän. Eli toisinsanoen palkka riippuu aina työvoiman tarjonnasta.
- Anonyymi
On niitä yrityksiäkin, jotka maksaa esimiehille 1400 brutto/kk…
- Anonyymi
No eihän se esimiehen ammatti ole yhtään sen kummempi kuin asentajankaan. Miksi oletat että esimiehenä pitäisi tienata enemmän.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No eihän se esimiehen ammatti ole yhtään sen kummempi kuin asentajankaan. Miksi oletat että esimiehenä pitäisi tienata enemmän.
Vastuuhan se yleensä palkkaa nostaa.
- Anonyymi
No luultavasti vaihtelee per pulju ja kokemus vaikuttaa ja koulutus myös. Uskoisin että on 3000-4000€ haarukassa.
Jossain voi olla vähemmän.
Itse siitä onnellinen että tienaan ihan tavallisena varaosamyyjänä yli 3000 euroa joka kuukausi. Ei ollenkaan samanlaista vastuuta ja silti sain neuvoteltua tuollaisen palkan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654640Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442827Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761771Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061634Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591380
- 951272
- 471149
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121148