Kyllä kansa tietää
Anonyymi
3268
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Sannahan se.
Kyllä tää ihan kepun Maaseudun Tulevaisuus -mediassa luki, ei tää porvarimedia ole mikään puoluelehti Demokraatti sentään.
Gallupin mukaan Marinin suosio seuraavaksi pääministeriksi aivan suvereeni pääkaupunkialueella ja kaupungeissa, mutta maaseudullakin Marinin suosion kasvu ollut melkoista, samalla kun porvarien Saarikko ja Orpo suosio laskenut.
20%+ei+ole+kansa.+Korkeintaan+suomisosialistin+totalitaristisessa+idässä+jota+ihannoivat.
En+olisi+uskonut,+että+sivistynyt+maaseudun+tulevaisuus+lähtee+tuollaisen+sonnan+levittämiseen+mukaan.
Aivan, eli perussuomalaisetkaan eivät ole koskaan olleet kansan ääni.
Persut on kaikkein vähiten mikään kansan ääni. Katkerien junttirepuusien ääni kyllä.
Neljäsosa+on+25%+,+viidesosa+20%+.+Opiksi.+
Marinin+kannatus+pääministeriksi+27,3%++ja+Orpon+19%,+Persujen+Purra+alle+6%++:))))
Tuohon+20+%+sopii+hyvin+demarien+ja+vasemmistoliiton+kannatus.+Tottakai+saman+aatteen+kannattajat+äänestävät+omiaan.
Vain mariinin räkänokka kannattajalle voi mennä läpi, että pääministeri valittaisiin kansanäänestyksellä.
Mutta mitä se kertookaan marinin lietsomaa miesvihaa ja ikärasismia kannattavista fanaatikko hännystelijöistä.
Äänestysikä pitäisi nostaa mielummin 30 ikävuoteen.
Kuten Nikula tuumas radiossa. Kokaiinin käytön yleistymisellä ja marinin kannattamisella saattaa olla tekemistä keskenään.🤣
Jaahas, no milläs sitä sitten pääministeri demokraattisessa maassa valitaan, jos ei kansanäänestyksellä (=eduskuntavaalit)?
Opettele politiikan perusteet ja opi.
Tosin te vihervasemmistossa kun ette tunnetusti politiikasta tiedä mitään. Henkilökultti, missikisat ja politiikka on eri asiat.
Kerro ny, kun sun tietämyksesi on niiiiin suuunnnaton, että tällaista vihervassaria ihan heikottaa!
Kyllä kansa tietää mutta gallupit eivät ytiedä mitä kansa tietää.
On olemassa massamedian välittämä ääni, ja sitten on olemassa piilevä kaduntallaajan ääni. Julkisuudessa esillä oleva perseptio on ratkaiseva tekijä isossa kuvassa.
Sen takia näitä kyselyjä kansalta tehdään, että se kansan ääni saadaan esille. Mediahan on tehnyt kaikkensa saadakseen Marinin huonoon valoon, ei ole onnistunut.
Kyllä se on marin ihan itse tehnyt itsensä huonoon valoon. Te totalitarismin kannattajathan ette vaan hyväksy, että ne uutisoidaan.
Orpo suolattiin täysin eilisessä A-studion ohjelmassa.
Kuka suolas? Ei ainakaan väkinäistä tekohymyään yrittävä sanna. Vanhukset kelpaa kyllä sannalle puolustettavaksi Orpoa vastaan käytävään kinaan, mutta muuten hän buumerittaa ja setämiestittelee ikäihmisiä. Säälittävää.
Kyllä suolas. Orpolla meni sormi suuhun.
https://twitter.com/jukkatheboy/status/1565612495116685312?t=4toDGdKiqDGN1x1Xw0RZQg&s=19
Katso lähetys äläkä twitteröi, niin tiedät kuka suolas ja ketä. Täysin päreensä polttanut stressaantunut sanna se ei ainakaan ollut.
Ihanaa, kun rakastat orpoa noin syvästi! Ihan hellyyttävää suorastaan ❤
"55,5 prosenttia suomalaisista luottaa Sanna Marinin kykyyn hoitaa tehtäväänsä.
27,3 prosenttia suomalaisista pitää SDP:n puheenjohtajaa, pääministeri Sanna Marinia parhaana henkilönä Suomen seuraavaksi pääministeriksi.
Kokoomuksen puheenjohtajaa Petteri Orpoa kannattaa 19 prosenttia, MT:n gallup kertoo.
Seuraavana perässä tulevat perussuomalaisia luotsaava Riikka Purra (5,8 prosenttia),"
Sanna kulkee voitosta voittoon.
Miettikää nyt: kuinka se Adolffi pääsi valtaan vaikka oli ollut vankilassa ja ajoi vaarallista ideologista politiikkaa? Älkää ihmetelkö miten Mariini pysyy vallassa. Ihmiset eivät muutu. Maailma tulee ajautumaan uudenlaiseen fasismiin. Samanlainen roskaväki nousee huipulle ja alkaa sortamaan väärämielisiä. Katsokaa vaan.
Suomessa on yksi ryhmä, joka on roskaväkeä ja se on persut. Eivät nouse valtaan, koska jos nousevat, Suomesta tulee Albania.
En ottanut kantaa persujen puolesta. Yritän vaan saada aikaan älykästä keskustelua henkilökulteista, joka on esimerkiksi Mariinin ympärillä, samoin kuin Hitlerin tai Putinin. Uskonsa laittaminen katoaviin ihmisiin on typerää.
Ideologista totalitarismia ajava vihervasemmistohan on jo jakanut kansan.
Intuitiotaan kuuntelemalla tietää miten asiat on ja mikä on hyvää ja mikä taas pahaa. Minä ainakin luotan intuitiooni, sillä se ei petä. Enkä ole mikään kultisti tai vastaava, kiitos kysymästä.
On se onni, että Suomessa on Marinin tapaisia tasokkaita poliitikkoja persuääliöiden vastapainoksi.
Marinin vastakohtia on muutkin kuin persut, vaikka ymmärrän kyllä että rankkaat heidät puoleksi kansaksi onhan se enemmistön kanta, mutta on muitakin puolueita jos et ymmärrä puolue kentästäkään mitään.
Ne jotka marinia äänestää ovat vanhuksia eläkkeellä.
Eivät taatusti äänestä, koska marin nimittelee demarin enemmistöä milloin buumereiksi ja milloin setämiehiksi. Omat vanhempanikin entisinä demareina päättivät jättää marinin toilailujen jälkeen puolueen. Samaa kuulunut muistakin tuttavapiiristäni.
Jos koko uudenmaan huumeväki äänestää sannaa ja samaistuu sannaan niin kyllä ääniä tulee ja koko suomen huumeiden käyttäjät äänestää sannaa eli kokaiini väki ja muu huumeiden väki