Onko tuttuja vinkkejä

Vanhemmilta iso vanhemmilta ja sukulaisilta naisille ota rikas ja varakas mies ja voit hyvin raha on rakkaus ja jännä elämä ei oo tylsää ja miehille ota hyvä vaimo ja oikeasti rakastamasi nainen itsellesi ja pidä siitä hyvää huolta
551
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ja naisille valitse aina se jolla eniten rahaa ja varakkuutta ja omaisuutta raha on rakkaus ja miehille valitse se nainen jota oikeasti sydämmeltäsi rakastat aitoa rakkautta ei voita mikään ja ole onnellinen ja rakkautta oikeaa ei voi ostaa

Äänestä

Joo. Isän äiti aina muistutteli mua, että kannattaa ottaa varakas puoliso eikä köyhää runttia. Elämä on mukavempaa.

Etsi sinäkin Jasu rikas ja nimekäs mies. Heh, tahallani vein työttömän näytille. 😂

Rikas ei ole välttis nääs rakas. Eikä rakas rikas, mutta rakas.

Äänestä
  • He on aina ollu siinä isovanhemmat ärsyttäviä, että on ollu olevinaan parempaa väkeä ja rusinapulla uskovaisia, teennäisiä ja tekopyhiä. Vastenmielisiä. Vaan enpä ole ollu vuosiin väleissäkään, en kaipaa tommosia ihmisiä elämääni edes sukulaisina. Olkoo missä lystäävät.

    Äänestä

  • PALSTANVALTAAJA kirjoitti:

    He on aina ollu siinä isovanhemmat ärsyttäviä, että on ollu olevinaan parempaa väkeä ja rusinapulla uskovaisia, teennäisiä ja tekopyhiä. Vastenmielisiä. Vaan enpä ole ollu vuosiin väleissäkään, en kaipaa tommosia ihmisiä elämääni edes sukulaisina. Olkoo missä lystäävät.

    Jos on joskus oltu nk. "parempaa" väkeä aatelisina, niin ei se nyt helvetti tarkoita yhtään mitään muuta, kun ennen oli luokkajako sellainen. Kermaperseet ja kyykytettävät.

    Äänestä

Ei ole tuttuja. Ei ole puuttunut mun vanhemmat tälläsiin asioihin kun ei ne puuttuneet mihinkään muuhunkaan. Just ja just tykkäsivät musta. Oon sen antanut kyllä niille jo anteeksi. Melkein. Eikä ole sukulaisetkaan kun ei ne tiedä kuka olen enkä minä ketä ne on. Mun lemppari mummu idästä tykkäs musta ja olin sen suosikki ja se ei ikinä olis tollasia sanonut. Mun kummisetä sano että musta tulee vielä jotain upeeta ja se oli oikeessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vanhemmilta iso vanhemmilta ja sukulaisilta naisille ota rikas ja varakas mies ja voit hyvin raha on rakkaus ja jännä elämä ei oo tylsää ja miehille ota hyvä vaimo ja oikeasti rakastamasi nainen itsellesi ja pidä siitä hyvää huolta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu