Salaiset kansiot

Anonyymi

Niin että miten se tuo pskttky juttu oikein menee..Yhdet puhuu yhtä ja toiset toista.Ketä tässä uskotaan?

8

1267

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt johtava lääkäri on alkanut ”sinnittelemään” kun ei mene hänen käsikirjoituksen mukaan. Saulaiset tuli järkiin .

    • Anonyymi

      Usko Saulaisia, he ovat tässä asiassa paljon viisaampia! Sekä johtava lääkäri että johtava hoitaja ovat molemmat lähdössä kunnasta pois joten ei heillä ole mitään kiinnostusta pitää osastoa enää auki. Heidän päämäärä on koko ajan ollut sulkea osasto, motiivia ei kylläkään kukaan tiedä mutta veikkaukset viittaa siihen suuntaan, että päättäjille on luvattu jotain isoa diiliä jos he lakkauttavat osaston.

    • Anonyymi

      Usko puolet mitä näet,älä mitään mitä kuulet.Niin paljon lepattavat,naapureiden huulet!

    • Anonyymi

      Pöytäkirjat löytyy netistä ja liitteetkin sielä pitäisi olla. Kun ne LUKEE tai vaikka TA-VAA, niin homman järjestömyys pitäisi ilmetä jokaiselle. Ongelma on se että niemeläisiä ei huvita lukea, vaan pitää pullistella, päteä ja huutaa naama punaisena, faktoista viisveisataan. ...siinäpä sitä. Motiivi kiinnostaisi???Saulaiset arvostaa sivistystä, näkihän sen kun koulunkin rakensivat hetkessä ( niemessä haluttiin jakaa koulurahat tunturin yrittäjille lahjuksina). Vastuusta ei nämäkään lukutaidottomat vekkulit pääse. Läpsy saulaille.

      • Anonyymi

        Ota lääkkeeksi ja vaikka lisäannos tai vaihda vahvempaan


    • Anonyymi

      mä toivon sopua

      • Anonyymi

        No nythän se sopu tuli,kun ei vuodeostastoa säilytetä.Saa hakeutua ihan minne vaan töihin ,kukaan ei pitelee täällä kurjanniemessä enempää. Kunnantalolla jo pakataan jo kamppeita ja katsellaan sopivaa huonetta johon muuttaa,vaan kukapa sen lystin taas maksaa? No kuntalaiset veronmaksajat! Lisää lämmitettävä kiinteistöjä! Mikä siellä entisessä on vikana? Sitähän on korjattu ja korjattu aina vaan. Onko se liian pieni? Luulisi sen olevan etätöihin olevan oikein sopiva.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      197
      6861
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2026
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1678
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1380
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1228
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1098
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1064
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      977
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      944
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      919
    Aihe