Kun menee vaan ihmisten eteen ja pyytää treffeille.
Viinaa ei tarvita vaan rohkeutta pyytää treffeille.
Silleen saa kumppanin
14
108
Vastaukset
No pitkälti näinhän se menee. Pitää vaan uskaltaa mennä tykö ja puhua. Ehkäpä kysyä samalla kertaa jo tapamaan kahvilla tms?
- Anonyymi
Joo hyvä neuvo. Minä pyysin ihan selvinpäin kun en kännissä ole juuri koskaan. Olin todella rohkee ja sain pakit.
- Anonyymi
Mutta ehkä ne pakit johtu siitä etten mennyt eteen vaan olin vierellä. Voiko se vaikuttaa pakkeihin?
- Anonyymi
Mitäs yhdet pakit?
Kun näin aluksi kysyt vaikka sadalta sopivalta niin katsotaan sitten onko tärpännyt, veikkaan, että on. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitäs yhdet pakit?
Kun näin aluksi kysyt vaikka sadalta sopivalta niin katsotaan sitten onko tärpännyt, veikkaan, että on.Miksi minä sataa yrittäisin. Veikkasit oikein, tärppää vähemmästäkin.
Totta, tyhjän saa pyytämättäkin.
Jos joku tuntematon selvinpäin tulee eteeni ja pyytää treffeille, mä kyllä pelästyisin.
Humalaiselta nyt voi odottaa mitä tahansa.- Anonyymi
Näin toimimalla olen saanut pakkeja. Ihan uskomatonta! Yksi ei lähde treffeille, kun on Jehovan Todistaja, joka on vapaa valitsemaan kumppanin vain omiensa joukosta. Toinen kertoo olevansa lesbo. Että sellaista.
Erikoisiin naisiin minäkin kiinnitän huomioni ensimmäisenä... - Anonyymi
Koskaan en ole selvinpäin päässyt treffeille. Huppelissa olen päässyt aina.
- Anonyymi
Ajatuksena toimii noin. Käytännön tasolla pitäisi olla somealustat joista selvittää suhde status.
Varattua on karseaa vikitellä tietämättä.
Ihmisten uteliaisuus juontaa juurensa siihen että toisten asioita pitää utsia jotta osaa koukata oikeaan saumaan. - Anonyymi
Ei se noin mene tosielmässä kuten aloittaja kirjoittaa , baarit parhaita , siellä myös naiset voisivat osoittaa kiinnostuneensa , näinhän ei yleensä ole ja ite ainakaan viitsi vonkaamaan alkaa vierasta ihmistä , etovaa hommaa ja narrin maine !
- Anonyymi
Treffeille lähtisin heti jos joku pyytää 😊
- Anonyymi
Näin se menee jos on komea, tasokas, urheilullinen ja menestyvä alfauros.
Näin se ei mene jos on tylsä, kilti ja kunnollinen homssuinen kilttimies ilman kunnon palkkaa. Silloin saa korkeintaan läpsäisyn naamalle ja #metoo-syytteet niskaansa. Naiset eivät voimaantuneet itsenäisiksi ja vahvoiksi feministeiksi siksi, että voisivat alkaa äideiksi isoille kilttimiesvauvalapsille. Vahva ja voimaantunut nainen ansaitsee vahvan ja menestyvän miehen.
t. tosiasiamies - Anonyymi
Naisiin tutustuu viinaa juomalla baareissa. Baarissa mies menee naiselle esittäytymään kuka on ja siitä se tutustuminen alkaa. Kokeilkaa kadulla samaa niin naista ei kiinnosta. Baarissa nainen haluaa tutustua.
T: viinamies
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887