Silleen saa kumppanin

Anonyymi

Kun menee vaan ihmisten eteen ja pyytää treffeille.
Viinaa ei tarvita vaan rohkeutta pyytää treffeille.

14

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No pitkälti näinhän se menee. Pitää vaan uskaltaa mennä tykö ja puhua. Ehkäpä kysyä samalla kertaa jo tapamaan kahvilla tms?

    • Anonyymi

      Joo hyvä neuvo. Minä pyysin ihan selvinpäin kun en kännissä ole juuri koskaan. Olin todella rohkee ja sain pakit.

      • Anonyymi

        Mutta ehkä ne pakit johtu siitä etten mennyt eteen vaan olin vierellä. Voiko se vaikuttaa pakkeihin?


      • Anonyymi

        Mitäs yhdet pakit?
        Kun näin aluksi kysyt vaikka sadalta sopivalta niin katsotaan sitten onko tärpännyt, veikkaan, että on.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitäs yhdet pakit?
        Kun näin aluksi kysyt vaikka sadalta sopivalta niin katsotaan sitten onko tärpännyt, veikkaan, että on.

        Miksi minä sataa yrittäisin. Veikkasit oikein, tärppää vähemmästäkin.


    • Totta, tyhjän saa pyytämättäkin.

    • Jos joku tuntematon selvinpäin tulee eteeni ja pyytää treffeille, mä kyllä pelästyisin.
      Humalaiselta nyt voi odottaa mitä tahansa.

    • Anonyymi

      Näin toimimalla olen saanut pakkeja. Ihan uskomatonta! Yksi ei lähde treffeille, kun on Jehovan Todistaja, joka on vapaa valitsemaan kumppanin vain omiensa joukosta. Toinen kertoo olevansa lesbo. Että sellaista.

      Erikoisiin naisiin minäkin kiinnitän huomioni ensimmäisenä...

    • Anonyymi

      Koskaan en ole selvinpäin päässyt treffeille. Huppelissa olen päässyt aina.

    • Anonyymi

      Ajatuksena toimii noin. Käytännön tasolla pitäisi olla somealustat joista selvittää suhde status.
      Varattua on karseaa vikitellä tietämättä.
      Ihmisten uteliaisuus juontaa juurensa siihen että toisten asioita pitää utsia jotta osaa koukata oikeaan saumaan.

    • Anonyymi

      Ei se noin mene tosielmässä kuten aloittaja kirjoittaa , baarit parhaita , siellä myös naiset voisivat osoittaa kiinnostuneensa , näinhän ei yleensä ole ja ite ainakaan viitsi vonkaamaan alkaa vierasta ihmistä , etovaa hommaa ja narrin maine !

    • Anonyymi

      Treffeille lähtisin heti jos joku pyytää 😊

    • Anonyymi

      Näin se menee jos on komea, tasokas, urheilullinen ja menestyvä alfauros.

      Näin se ei mene jos on tylsä, kilti ja kunnollinen homssuinen kilttimies ilman kunnon palkkaa. Silloin saa korkeintaan läpsäisyn naamalle ja #metoo-syytteet niskaansa. Naiset eivät voimaantuneet itsenäisiksi ja vahvoiksi feministeiksi siksi, että voisivat alkaa äideiksi isoille kilttimiesvauvalapsille. Vahva ja voimaantunut nainen ansaitsee vahvan ja menestyvän miehen.

      t. tosiasiamies

    • Anonyymi

      Naisiin tutustuu viinaa juomalla baareissa. Baarissa mies menee naiselle esittäytymään kuka on ja siitä se tutustuminen alkaa. Kokeilkaa kadulla samaa niin naista ei kiinnosta. Baarissa nainen haluaa tutustua.

      T: viinamies

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      150
      9813
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      171
      6213
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      33
      5567
    4. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      177
      5467
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      60
      4518
    6. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      6
      4502
    7. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      89
      3549
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3509
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2991
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      129
      2956
    Aihe